Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Moc kryształów (środa z serią #2)

5880777_f260Czy wiesz, że agat błękitny ma właściwości uspokajające i koi nerwy, ametyst rozprasza negatywną energię, cytryn zwiększa poczucie własnej wartości, a fluoryt wprowadza równowagę myśli i emocji? Kryształy fascynują nas od najdawniejszych czasów, przykuwają wzrok pięknymi kolorami i stanowią nieodłączny element naszego życia (i to nie tylko jako części składowe biżuterii). Jak to możliwe? Spieszę z wyjaśnieniem.

Pierwsi ludzie wyrabiali z kryształów noże, groty strzał, haczyki, krzesali za ich pomocą ogień. I chociaż w dzisiejszym, cywilizowanym, świecie nie potrzebujemy kamiennych narzędzi, na kryształach polegamy w znacznie większym stopniu niż nasi przodkowie. Dzięki wyjątkowym właściwościom, znalazły one zastosowanie w takich dziedzinach, jak np. medycyna, kosmetyka, elektronika, optyka, akustyka czy budownictwo. Ich niezwykle precyzyjna budowa, zgodna z zasadami geometrii, dla wielu jest dowodem Boskiej Doskonałości. Mimo ściśle określonej budowy, kryształy różnią się między sobą właściwościami.

Mogą nawet stanowić metaforę rozwoju człowieka. Rodzą się głęboko w ziemi, są zmuszone do wzrostu przy ogromnym ciśnieniu, a pod wpływem czasu i wysokiej temperatury nabierają piękna. Obcowanie z żywiołami, podobnie jak nam, nadaje im głębię,  a rysy stanowią o ich charakterze.

Corrine Kenner, „Kryształy dla początkujących”

Kryształy stały się ostatnio niezwykle popularne dzięki terapeutom duchowym, którzy wykorzystują je w celach leczniczych, do medytacji, jasnowidzenia czy rozwoju duchowego. Jednakże, aby korzystać z szerokiego wachlarza możliwości, jaki oferują ci kryształy, nie musisz być jasnowidzem, medium, czy trenerem duchowym. Wystarczy że opanujesz podstawowe informacje, dzięki którym bez problemu będziesz mógł korzystać z nich w codziennym życiu.

Na początek, poznaj siedem właściwości, które odnoszą się do każdego kryształu (nie, nie musisz od razu kupować całego worka kamieni, żeby przekonać się o ich mocy).

  • Wszystkie kryształy mogą pomóc w uzyskaniu równowagi ciała, umysłu i ducha.kryształy
  • Wszystkie kryształy mogą cię chronić przed negatywną energią i zapewniać poczucie bezpieczeństwa.
  • Każdy kryształ możesz wykorzystać jako amulet czy talizman, aby podnieść swoją pewność siebie.
  • Każdy kryształ może mieć kojący wpływ na twoje emocje.
  • Wszystkie kryształy mogą ułatwić ci nawiązywanie i utrzymywanie dobrych relacji z innymi.
  • Wszystkie kryształy mogą pomóc ci w przyciągnięciu szczęścia do twojego życia.
  • Wszystkie kryształy przyjmują i magazynują energię.

Co dalej? Aby rozpocząć pracę z kryształami, zaopatrz się w podstawowe i najbardziej popularne kamienie, które mają najszersze spektrum właściwości fizycznych i metafizycznych. Nie szukaj ich na siłę, nie kupuj hurtowo, rozpocznij poszukiwanie kamieni i kryształów w drodze do pobliskiego sklepu, a nie w nim.

Kryształy do druga książka z serii Dla początkujących. Corrine Kenner przedstawia w niej charakterystykę najpopularniejszych kamieni i ich właściwości, różne sposoby ich wykorzystywania i dobierania. Jaki kamień jest związany z twoim znakiem zodiaku? Jaki kamień przyciągnie i wzmocni szczęście? Który rozbudzi i podsyci namiętność? Przekonaj się 🙂