Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932

Od teraz masz szansę na wyjątkową celebrację najważniejszych świąt w kalendarzu wiccańskim, dzięki ośmiu książkom z najnowszej serii Sabaty.

 

SabatyKsiążki z serii Sabaty są doskonałym wprowadzeniem w tematykę każdego ze świąt wiccańskich oraz stanowią inspirację do praktycznej ich celebracji. Każda książka poświęcona jest jednemu z sabatów (obejmuje sabaty mniejsze i większe): Imbolc, Ostara, Beltan, Litha, Lammas, Mabon, Samhain i Yule, i zawiera: zaklęcia, rytuały, medytacje, historię, tradycyjne nauki, inwokacje, wróżby, re­ceptury oraz specjalne umiejętności, zgłębia zarówno stare, jak i nowe praktyki celebrowania sezonowych obrzędów.

Ponieważ wiosną wszystko budzi się do życia i jest najlepszy czas na rozpoczęcie nowych projektów to właśnie teraz oddajemy w ręce wszystkich wiccan i współczesnych czarownic pierwszą książkę z serii – Ostarę.

Podczas Równonocy Wiosennej, zwanej także świętem Ostara, dzień i noc ponownie stają się równej długości, a potem stopniowo dni będą stawać się dłuższe od nocy. Wiosenne Zrównanie Dnia i Nocy to czas odnowienia i sadzenia nasion, jak tylko ziemia znowu powróci do życia. Podczas tego święta ozdabiamy jajka jako symbol nadziei, życia i płodności, jak również odprawiamy rytuały, aby pobudzić w sobie energię oraz odnaleźć moc i pasję potrzebne do życia i rozwoju.

Ostara, czyli przesilenie wiosenne, to czas, w którym przyroda odradza się i wraca do życia, to także jeden z najważniejszych momentów w życiu człowieka. Właśnie w dniu przesilenia wiosennego najlepiej wprowadzać zmiany w życiu i realizować nowe pomysły, może to być nauka języka, rozpoczęcie ćwiczeń fizycznych czy budowa domu – teraz jest moment, by ruszyć do działania.

Książka – Ostara – pozwoli ci nie tylko zrozumieć, jak ten Sabat Mniejszy wpasowuje się w całość cyklu rocznego, ale przede wszystkim dostarczy wszelkich informacji na temat tego święta. Dowiesz się z niej między innymi:

 • Jakim bóstwom najlepiej dodawać cześć w tym czasie;
 • Jakie zajęcia sezonowo najlepiej wtedy wykonywać;
 • Wszystkiego o jajku – symbolu nowego życia;
 • Jakie są typowe sposoby na świętowanie przyjścia wiosny;
 • Jakie zaklęcia, rytuały, wróżby i medytacje stosować w tym czasie;
 • Przepisy kulinarne z typowych wiosennych składników;
 • Pomysły na rękodzieło, które możesz wykonać wiosną;
 • Pojęcia związane z tym sabatem, czyli Ostra w pigułce;
 • Obszerną bibliografię źródeł książkowych i internetowych zarówno w języku angielski, jak i polskim.

  Zacznij wiosnę magicznie, świętuj Ostarę!

  Więcej informacji o sabacie przesilenia wiosennego znajdziesz w książce pt. Ostara.

01_Sabaty_okladka_v06_FRONT_mały