Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Moc jest z Tobą!

Obrona

Negatywne myśli i słowa mogą wyrządzić krzywdę – naruszyć naszą psychiczną aurę i sprawić, że nie wszystko będzie szło po naszej myśli. Naraziłeś się zrzędliwej sąsiadce, a niedługo potem zachorowałeś, zgubiłeś pieniądze, a może jakaś ważna sprawa zawodowa zakończyła się fiaskiem- mimo, że robiłeś, co mogłeś, żeby wszystko poszło dobrze.

Być może to efekt słów nieopacznie wypowiedzianych przez starszą panią, która złoszcząc się na ciebie wysłała w twoim kierunku negatywną energię. Ale nie tylko słowa obcych mogą ingerować w naszą psychikę – w twoim otoczeniu może znajdować się przedmiot mający w sobie negatywną energię lub tryb życia, jaki prowadzisz może osłabiać twoją naturalną psychiczną tarczę ochronną.

Jeżeli będziesz dbać o swoje otoczenie i wzmacniać swoją aurę – uchronisz się przed drobnymi i większymi atakami na swoją sferę psychiczną. Podobno 13 jest pechowa, Majowie uznawali ją jednak za liczbę boską – dlatego poniżej 13 boskich wskazówek, jak wzmocnić swoją sferę psychiczną i nie dać się negatywnym atakom z zewnątrz.

obrona

1. Oczyść się. Wyjdź na dwór i dotknij ziemi. Pobądź jakiś czas w parku lub ogrodzie, by wesprzeć każdą komórkę swojego ciała.

2. Umocnij swoją aurę, stosując medytacje, wizualizacje oraz wykonując ćwiczenia.

3. Wyślij miłość każdej znanej nam osobie, zarówno przyjacielowi, jak i wrogowi.

4. Wykąp się w słonej wodzie. Niektórzy przeczuwając napaść na psychologiczną sferę ich osobowości, do jednej porcji soli dodają dwie porcje sody do pieczenia.

5. Wzmacniaj poczucie własnej wartości przez ciągłe wmawianie sobie, jak bardzo jesteś wspaniała/-y, rozważna/-y i troskliwa/-y.

6. Wykonaj jakieś czynności fizyczne bądź ćwiczenia. Służy to trzem celom: ładuje twoją aurę, usuwa napięcie, a wytworzone endorfiny zapewnia dodatkową ochronę.

7. Unikaj wszelkiego kontaktu z osobami, które podejrzewasz o negatywne emocje względem twojej osoby.

8. Śmiej się jak najwięcej. Kiedy możesz, wypożyczaj komedie na DVD lub opowiadania humorystyczne. Śmiech uwalnia endorfiny i sprzyja dobremu samopoczuciu.

9. Spędzaj jak najwięcej czasu z najbliższymi, unikaj samotności.

Co ciekawe, nawet jedzenie, które spożywasz, może mieć wpływ na siłę twojej tarczy psychicznej.

10. Jedz zdrową żywność, aby wzmocnić organizm. Pełny żołądek zamyka złym siłom drogę do sfery psychicznej, stanowiąc dobrą formę ochrony.

11. Unikaj słodkich potraw i napojów. Napoje gazowane w większości przypadków nie są zdrowe, ale stanowią szczególne zagrożenie podczas borykania się z napaścią na sferę psychologiczną. Takie potrawy i napoje podwyższają poziom cukru we krwi, wywołując huśtawki nastrojów. Słodkie potrawy są zwodnicze, gdyż zapewniają tymczasowe uczucie błogości, ale należy ich unikać, ponieważ powodują, że stajemy się łatwym celem napaści na naszą aurę psychiczną.

A na koniec kilka wskazówek, które ucieszą większość kobiet:

12. Kupujmy nowe ubrania, gdyż stare pełne są naszej energii. Kiedy nie możemy sobie pozwolić na nowe, wypierzmy te, które mamy. Powinniśmy również naprawiać wszystko, co jest uszkodzone. Ochronę mogą zapewnić nam przyszycie guzika, wymiana suwaka czy zaszycie dziury.

13. Dbaj o siebie w różny sposób. Korzystaj z masaży, chodź do muzeum, uprawiaj sporty lub zrób coś, czego nie wykonywałaś/-eś dotychczas, przede wszystkim po to, żeby móc czerpać z tego przyjemność.

To proste, prawda? A zatem – do dzieła, niech moc będzie z Tobą!

Porady dotyczące konkretnych sytuacji, w których musimy zastosować samoobronę psychiczną znajdziesz w książce Obrona psychiczna dla początkujących Richarda Webstera.

obrona-psychiczna-dla-poczatkujacych-3d