Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Kwiaty i zioła, które pomagają w walce ze stresem

Według niektórych z badań, uzdrawiające kwiaty i zioła mają taką samą, a może nawet i większą skuteczność w walce z lękami i depresją niż leki na receptę. Zapewniają również regenerujący sen, a przede wszystkim są w stu procentach naturalne.

Rumianek

Rumianek z wyglądu przypomina stokrotkę, działa uspokajająco i wyciszająco. Ma również działanie przeciwzapalne. Jego skuteczność potwierdzono nawet w leczeniu niektórych rodzajów raka i chorób serca. Gdy dopadnie Was przeziębienie, spróbujcie inhalacji z rumianku, a na pewno poczujecie się lepiej.

Dziurawiec

Dziurawiec zwyczajny, występujący również pod nazwą ziele św. Jana, jest bardzo znany ze swoich leczniczych właściwości. Przełomowe okazało się badanie przeprowadzone na 135 kobietach i mężczyznach ze zdiagnozowaną depresją. Jedna trzecia uczestni­ków otrzymywała ziele św. Jana, jedna trzecia prozak, a jed­na trzecia placebo. Po 11 tygodniach u osób, które zażywały dziurawiec zwyczajny odnotowano największą poprawę stanu psychicznego (Fava i inni 2005).

Lawenda

Lawenda jest świetnym środkiem nasennym i relaksującym. Osobom cierpiącym na bezsenność zalecany są inhalacje z tych pięknych, jasnofioletowych kwiatów.

Olejki cytrusowe

Inhalacje na bazie olejków cytrusowych (cytryna, pomarańcza, grejpfrut) wzmacniają system odpornościowy u osób z depresją.

Waleriana

Waleriana jest również stosowana w walce z bezsennością. Lepiej jest jednak zażywać ją w formie kapsułki zamiast herbacianego naparu ze względu na jej wyraźny, nieprzyjemny smak.

Istnieje jeszcze wiele innych, łatwych i skutecznych sposobów na dobry sen i wyeliminowanie stresu z naszego życia. Opowiada o nich Doreen Virtue w książce Emocjonalny detoks„.

Więcej o książce dowiesz się >>TUTAJ

Emocjonalny_detoks_front_72dpi