Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Kukurydziane promienie słońca

promienie z kukurydzy_1Ten prosty wyrób stworzony z liści kukurydzy i naturalnej farby z soku z borówek to kolorowa wisząca ozdoba przypominająca słońce – idealnie komponuje się z przewodnimi tematami Lammas, dotyczącymi słońca i zbioru plonów. Do wykonania jednego takiego słoneczka będziesz potrzebowała około 15 wysuszonych liści kukurydzy, jakiejś linki lub grubego sznurka i około pół kilograma borówek. Zacznij od wrzucenia borówek do garnka i zalania ich wodą w stosunku 1:2. Oznacza to, że na szklankę borówek musisz wlać dwie szklanki wody. Doprowadź wodę do wrzenia, zmniejsz ogień i gotuj borówki przez około godzinę. Pozwól im potem ostygnąć, po czym przecedź je przez cedzak, zbierając płyn do dużego pojemnika. Następnie przelej otrzymaną farbkę do płaskiej miseczki lub głębokiej tacki i zanurz w niej liście kukurydzy. Ponieważ będą one się unosić na powierzchni, musisz obciążyć je puszką z jedzeniem lub ciężkim talerzem. Zostaw liście w farbie na noc, a rano rozwieś je na sznurku do suszenia bielizny, rozłóż na gazecie albo połóż na trawie, by wyschły. Ostrożnie porozdzielaj je od siebie, tak by każdy całkowicie wysechł. W rezultacie otrzymasz liście kukurydzy w odcieniu śliwkowego lub intensywnie fiołkowego fioletu.

Weź teraz piętnaście liści i ułóż je na stosiku, jeden na drugim. Liście będą węższe na jednym końcu, układaj je więc na zmianę, tak by gotowe słoneczka promienie z kukurydzy_3wyglądały symetrycznie.

Zwiąż liście po środku grubym sznurkiem lub linką. Nie obcinaj pozostałej części sznurka po zawiązaniu, tak by został kawałek do zawieszenia słoneczka. Powinnaś otrzymać coś przypominającego kształtem muszkę. Teraz zacznij rozdzielać od siebie liście, zaginając ich końce w stronę środka „muszki”, by tworzyły kształt litery V. Zaginaj w ten sposób wszystkie po kolei. Kiedy dojdziesz do połowy stosu, zmień kierunek zaginania i składaj liście do spodu, by całość zaczęła przypominać kształtem pompon. Możesz porozdwajać liście, by tworzyły cieńsze promienie i nadały słoneczku pełniejszy wygląd. Kiedy będzie gotowe, powieś promienne słońce w nasłonecznionym oknie, nad stołem w jadalni lub umieść tam, gdzie potrzebujesz więcej pozytywnej energii sabatu Lammas.

Więc sposób na świętowanie sabatu Lammas znajdziesz w książce:

Lammas_okladka_v01_300