Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Krótka historia wahadełka (środa z serią #3)

Wahadełko składa się z ciężarka umocowanego na łańcuszku lub nitce i jest jednym z najprostszych, a zarazem najpotężniejszych magicznych przyrządów – za jego pomocą jesteśmy w stanie poznać informacje, których nie uzyskamy z żadnego innego źródła (odczytuje wzorce energetyczne, pomaga wydobywać informacje z głębi naszej podświadomości). Wystarczy odrobina sumiennych ćwiczeń i okazuje się, że praca z wahadełkiem wcale nie jest trudna i może przynieść wymierne korzyści.

pendulum_rHistoria tego niezwykłego przyrządu sięga tysięcy lat wstecz. W starożytnych Chinach za jego pomocą odstraszano i przeganiano złe duchy, starożytni Egipcjanie używali go do określenia miejsc odpowiednich pod uprawy, w czasach rzymskich korzystającym z wahadełka groziła kara śmierci – uważano bowiem, że przedmiot ten wykorzystywali zwłaszcza ci, którzy spiskowali przeciw cesarzowi. W średniowieczu używano go głównie w celach dywinacyjnych (póki nie zakazała tego papieska bulla), ludzie nauki interesowali się nim do końca XVIII wieku.

Na początku dziewiętnastego stulecia zaczęto posługiwać się wahadełkiem przy poszukiwaniach podziemnych wód i złóż minerałów, a w ciągu kolejnych dziesięcioleci jego popularność rozkwitła (w latach 20. XX wieku służyło m.in. do określania płci nienarodzonych jeszcze dzieci). Współcześnie wahadełko jest najczęściej używanym przyrządem radiestezyjnym. Jego możliwości są niemal nieograniczone.

Jak działa wahadełko? To podświadome i mimowolne ruchy dłoni trzymającego wprawiają ten przedmiot w ruch – podświadomość wywołuje reakcję mięśni, które działają poza naszą świadomością, a wahadełko wzmacnia te ruchy, dzięki czemu jesteśmy w stanie je dostrzec. Odpowiedzi na nasze pytania pochodzą więc z naszego wnętrza. Możemy zatem zadać mu każde pytanie i otrzymać odpowiedź od uniwersalnej jaźni.

Wahadełko może stać się użytecznym narzędziem, które w znacznym stopniu ułatwi Ci życie. Nie ma ludzi nieomylnych, każdy z nas popełnia błędy i myli się w osądach. Twoje wahadełko może pomóc Ci uniknąć błędów. Pomoc w znalezieniu zaginionych przedmiotów, wybór najwłaściwszego miejsca na wakacyjny urlop czy terminu dla ważnego życiowego wydarzenia – to tylko kilka przykładowych sytuacji, w których możemy skorzystać z wahadełka.  Jak działa, jak go używać i jak właściwie interpretować otrzymywane odpowiedzi? Ćwicząc i doskonaląc swoje umiejętności. Przykładowe ćwiczenia oraz wskazówki znajdziesz w „Magii wahadełka” – trzeciej książce z serii Dla początkujących 🙂