Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Dlaczego chorujemy?

 

Lekarz_kwantowy

Amit Goswami, twardo stąpający po ziemi fizyk kwantowy, chce cię przekonać do holistycznego spojrzenia na medycynę. Bo czy naprawdę musimy wybierać pomiędzy medycyną konwencjonalną i medycyną naturalną, alternatywną? Okazuje się, że nowoczesna fizyka kwantowa podpowiada, że obie te gałęzie leczenia można połączyć w jeden skuteczny i efektywny system, jakim jest medycyna integralna.

Wydaje nam się, że to, co dzieli medycynę konwencjonalną i alternatywną, to źródło choroby, złego samopoczucia. Konwencjonalni lekarze upatrują go w ciele, a praktykujący medycynę chińską, homeopatię czy inne formy medycyny naturalnej, twierdzą, że przyczyna może tkwić w umyśle. Medycyna integralna proponuje trzecią drogę: źródło choroby tkwi w świadomości, której jedną z kwantowych możliwości jest umysł, a inną ciało. Kiedy więc dochodzi do załamania fal możliwości świadomości – tworzy się dysharmonia, która może się manifestować w postaci choroby.

Lekarz_kwantowy

Jeżeli założymy, że nic na świecie nie ma swojego przypisanego indywidualnie znaczenia, zrozumiemy tę zależność. Bo to od działań naszego umysłu i nadawanych zjawiskom i rzeczom znaczeń zależy w dużej mierze nasz stan fizyczny. Badania dowodzą, że to autonomiczny układ nerwowy, którego nie kontrolujemy, sprawia, że czujemy się źle fizycznie.

Kiedy zbliżał się termin mojego egzaminu magisterskiego w Kalkucie, zaczęły mnie dręczyć obawy, że wcale nie jestem przygotowany. Im więcej się uczyłem, tym bardziej się martwiłem. Na dzień przed egzaminem dostałem palpitacji serca. W końcu, w porozumieniu z rodzicami, musiałem zrezygnować z udziału w egzaminie. Po kilku godzinach od podjęcia tej decyzji wszelkie dolegliwości w cudowny sposób zniknęły.

 (fragment książki Lekarz kwantowy)

Myślisz, że ta opowieść dowodzi tylko wpływu stresu na nasze fizyczne samopoczucie? A czym jest stres, jeśli nie myślami, które powodują ucisk w gardle i żołądku? Czyżby nerwowe i częste wizyty w toalecie przed ważnym spotkaniem czy egzaminem były wywołane przez twój umysł? Ten banalny przykład pokazuje, jak wielką siłę ma twoja świadomość, która jednym rzeczom nadaje znaczenie, a innym może je odebrać. Stąd też medycyna integralna właśnie w umyśle upatruje siły uzdrawiające twoje ciało.

 Najlepsza strategia zapewniająca zdrowy związek umysłu i ciała to dostrzeganie pozytywnych aspektów we wszystkim. Wykształćmy w sobie też zdolność, gdyż pomoże ona zmniejszyć rolę ego i stworzy przestrzeń dla jaźni.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o kwantowych wyjaśnieniach technik stosowanych w medycynie integralnej, sięgnij do Lekarza kwantowego autorstwa Amita Goswami.

Lekarz Kwantowy -3d