Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Wierzysz w siebie?

CM_kolumna_inspiroBez względu na to, co dzieje się aktualnie w Twoim życiu, wiem, że najlepsze przed Tobą. Skąd to wiem? Czytam Wiadomości od Wszechświata Mike’a Dooleya – e-maile z przypomnieniem o mojej (!) potędze i boskości, które wspomniany Mike – pisarz, nauczyciel sukcesu – wysyła codziennie do tysięcy subskrybentów.

Są idealne dla wszystkich, którzy czują, że utknęli na pewnym etapie swojego życia, nie wiedzą, w którą stronę pójść, albo powstrzymują ich jakieś ograniczenia. Są także dla tych, którzy chcą na powrót zacząć się śmiać z całego serca, poskładać swoje życie w jedną całość tak, by wszystko znowu nabrało sensu.

Wskazówki Mike’a są jak serdeczna rada przyjaciela, a nie wytyczne guru. Oto one:

1. Odkryj swoją moc. Gdy wzrośnie Twoja wiara we własne siły, a życie stanie się znacznie prostsze.

Self-Confidence-GSalam.Net_2. Wyznacz właściwy kurs. Zrób podsumowanie swojej obecnej sytuacji.

3. Podejmij działanie, a część zadań przekaż Wszechświatowi. Aby móc wywierać wpływ na otaczający nas Wszechświat i przeciągnąć
na swoją stronę magię życia, musisz zrozumieć co możesz, powinieneś i musisz zrobić – oraz czego nie wolno Ci robić, co lepiej pozostawić w gestii nieomylnych mocy.

4. Wykorzystaj nieograniczoną moc Wszechświata. Oprócz stworzenia wizji swojego życia i dążenia do zrealizowania marzeń ważne jest, abyś nauczył się, jak sprytnie wykorzystywać własne myśli, słowa i działania, tak by działały na Twoją korzyść. 

5. Dostosuj swoje przekonania. Nie ma sensu głowić się nad tym, jakie niewidzialne siły i poglądy Cię ograniczają: jakkolwiek jest, są przecież niewidzialne! Po prostu zastanów się, w co chcesz wierzyć i jakie mieć poglądy, dopasuj je do swoich marzeń i zacznij je urzeczywistniać.

6. Wyzwól magię życia. Działanie i wytrwałość mają magiczną moc. Trudno w to uwierzyć, ale nieoczekiwany zwrot akcji, nieprzewidziany rozwój sytuacji i pojawienie się nowych opcji mogą sprawić, że Twoje marzenia urzeczywistnią się.

7. Chwyć wiatr w żagle. Nawet jeśli płyniesz teraz na pełnych żaglach i szybko posuwasz się naprzód, są małe szanse na to, że dostrzeżesz na horyzoncie upragniony ląd. 

ŹRÓDŁO: Mike Dooley, 7 kroków do osiągnięcia szczęścia

Zacytowałam je z najnowszej książki Mike’a, ponieważ tak właśnie nazwał on kolejne rozdziały. Z każdym z nich, opisującym po jednym z siedmiu tytułowych siedmiu kroków, zbliżamy się do osiągnięcia wytyczonych celów i realizacji najśmielszych planów. Nie na darmo zaczynamy od siebie – wyzwolenia swojej wewnętrznej siły, drzemiących w nas mocy, świętej magii tworzenia. Bez tego nie odniesiemy sukcesu, nie pójdziemy do przodu. Pomyślałam więc, że słowami Mike’a uświadomię Cię o tym niezwykle ważnym aspekcie naszego życia 🙂

universe-wallpaper-1

Gdy już pojmiesz, kim jesteś i jak jesteś ważny, przejdziemy do kroku drugiego. Dopiero wtedy bowiem będziesz miał narzędzie i materiał do dalszego kształtowania swojego życia. U większości ludzi etap pierwszy jest najtrudniejszy, dlatego wraz z Mike’em zaproponuję Ci ćwiczenie:

TWOJE MYŚLI, KTÓRE STAŁY SIĘ RZECZAMI
O czym myślisz? Często nie doceniamy tego, jak wiele naszych wcześniejszych myśli już się zmaterializowało. Spójrz na swoje życie – na dobra materialne, które udało Ci się zgromadzić, na związki, które zbudowałeś i pielęgnowałeś, na doświadczenia, które Cię wzbogaciły, i na osobę, jaką się stałeś. Które z Twoich myśli doczekały się swojej manifestacji w następujących aspektach życia:
• praca i kariera,
• związki i relacje z innymi ludźmi,
• dom i rodzina,
• życie towarzyskie,
• zdrowie i wygląd?
Zapisz swoje odpowiedzi w dzienniku lub na kartce papieru. Dodaj inne sfery życia i rodzaje aktywności oraz napisz, jakie inne myśli stały się już rzeczami.

ŹRÓDŁO: Mike Dooley, 7 kroków do osiągnięcia szczęścia

POWODZENIA W DRODZE KU SZCZĘŚCIU!

7 kroków_3d