Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Skuteczne odchudzanie!

Skuteczne ćwiczenia na odchudzanie!

Odchudzanie kojarzy ci się zapewne z dietą i wymagającymi wiele wysiłku, czasu i sprzętu ćwiczeniami. A co powiesz na serię ćwiczeń na efektywne odchudzanie, do których potrzebne ci będą: czerwony koc, dwa kubki, czerwony i biały, napełnione wodą?

Skuteczny sposób na schudnięcie
 

Odpręż się

Znajdź spokojne miejsce. Usiądź na krześle lub połóż się wygodnie i okryj się czerwonym kocem. Zamknij oczy i skup się na powietrzu, które wpływa do twoich płuc i wydostaje się z nich wraz z każdym oddechem.
Po chwili weź głęboki oddech, nabierając powietrza przez nos, i wyobraź sobie, jak rozchodzi się ono po całym twoim ciele niczym fala. Wypuszczając powietrze z płuc, skup się z powrotem na swojej głowie, i poczuj, jak całe twoje ciało się rozluźnia.

Uwolnij się od negatywnych myśli i uczuć

Czy masz poczucie winy, odczuwasz gniew, strach lub frustrację, gdy myślisz o swoim ciele albo wadze? Czy brak ci pewności siebie i wątpisz w to, że zdołasz szybko i łatwo schudnąć?
Jeżeli dręczą cię takie lub podobne uczucia i chcesz się od nich uwolnić, powtarzaj: „Proszę boską inteligencję uzdrawiania, by usunęła wszelkie moje wątpliwości. Usuń mój gniew, strach, poczucie winy, brak pewności siebie, wątpliwości i negatywne nastawienie do możliwości schudnięcia i utrzymania optymalnej wagi”.
Powtórz kilkakrotnie słowo „uwolnij”, aż poczujesz się lżej.

Wyobraź sobie, jak tracisz na wadze

Zobacz oczyma wyobraźni, że trzymasz w ręku odkurzacz. Włącz go i poczuj, jak wysysa z ciebie cały zbędny ciężar i zgęstniałe emocje. Zwróć szczególną uwagę na te miejsca, w których zgromadziło się zbyt wiele tłuszczu. Wyobraź sobie, jak po twoim ciele rozlewa się jasna czerwona energia przenikająca tam, gdzie tkwią blokady i z których szczególnie trudno pozbyć się zbędnych kilogramów. Trzykrotnie powtórz słowa: „Wszechmocna Uzdrawiająca Energio, spraw, by moje ciało posiadało umiejętność szybkiego i łatwego spalania tłuszczu”, a następnie: „Mój organizm wie, jak szybko i łatwo spalić kalorie”.

Skuteczny sposób na schudnięcie

Napij się wody

Najlepiej z czerwonego kubka lub szklanki i wyobraź sobie, że pijesz czerwony płyn.
Połóż się i zrelaksuj. Wyobraź sobie, że czerwony płyn uaktywnia twój metabolizm i zdolność spalania tkanki tłuszczowej.
Następnie wstań i napij się wody z białej szklanki, a oczyma wyobraźni zobacz, jak czysty płyn oczyszcza twoje ciało, przywraca mu równowagę i je regeneruje.

Pukaj palcami

Łagodnie pukaj w czoło palcami obu rąk jednocześnie, czterokrotnie powtarzając: „Osiągam teraz swoją optymalną wagę”. Pukanie pomoże twojemu ciału zapamiętać to stwierdzenie. Powtórz czterokrotnie to samo zdanie, tym razem pukając w skórę pod oczami. Na końcu popukaj się w klatkę piersiową w okolicy serca, jednocześnie powoli i głęboko oddychając i ponownie powtarzając cztery razy powyższe zdanie. Ta czynność pomoże ci wydobyć się ze stagnacji i wzmocnić intencje dotyczące utraty wagi.

Wyobraź sobie, jak stajesz się idealna

Jak wyglądasz, się czujesz i co robisz jako ideał? Wyobraź sobie, jak ty i twoja idealna postać scalacie się w jedno. Na piętnaście sekund zetknij ze sobą kciuki i palce wskazujące obu rąk. Oddychaj powoli i głęboko, wyobrażając sobie, że zdrowo się odżywiasz i wykonujesz ulubione ćwiczenia. Wyobraź sobie, że ćwiczysz regularnie przez miesiąc i sprawia ci to przyjemność. Rozluźnij palce i weź kilka głębokich oddechów.
Powtórz tę czynność, ale tym razem skup się na swoich uczuciach. Przenieś się myślami w przyszłość o sześć miesięcy. Weź kilka głębokich oddechów i oczyma wyobraźni zobacz, jak ludzie, których spotykasz, podziwiają twój wygląd. Poczuj, jak wzmacnia to twoją pewność siebie. Wróć do teraźniejszości i rozluźnij palce.
Wracaj do tego ćwiczenia za każdym razem, gdy będziesz potrzebować motywacji.

Ruszaj się

Najlepiej przy dźwiękach ulubionej muzyki. Tańcz energicznie przez czterdzieści sekund, potem zwolnij nieco tempo i odpoczywaj przez dwadzieścia sekund, oddychając powoli i głęboko. Powtórz całą serię pięciokrotnie. Takie ćwiczenie pomoże ci uaktywnić przemianę materii i przyspieszy krążenie.

Wykonaj mudrę pomagającą w schudnięciu

Dzięki temu pobudzisz metabolizm i wzmocnisz układ odpornościowy.
Spleć ze sobą wszystkie palce obu rąk, oprócz kciuków. Kciuk prawej ręki skieruj w stronę głowy. Zetknij koniuszki kciuka i palca wskazującego lewej ręki, tworząc pierścień wokół prawego kciuka. Utrzymuj taką pozycję od 2 do 20 minut.

***
Więcej przydatnych porad, jak cieszyć się zdrowym ciałem, wyleczyć nierozwiązane i głęboko zakorzenione negatywne schematy myślowe oraz uzdrowić swoje emocje, znajdziesz w najnowszym podręczniku Potęga uzdrawiania intuicyjnego Inny Segal, autorki bestsellerowego Sekretnego języka twojego ciała, która opatentowała własną metodę Uzdrawiania wizualno-intuicyjnego.

Potęga uzdrawiania intuicyjnego