Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Przepis na sukces!

2 łyżki mąki, 2 jajka, kostka masła, szklanka cukru, szczypta soli… – tak wygląda zwykle przepis kulinarny. Ma wyszczególnione składniki, których precyzyjne dodawanie gwarantuje wspaniałe danie. Przepis na sukces taki prosty już nie jest, ale jego sprawna realizacja może pomóc w spełnieniu największych planów.

obietnica sukcesu

Najpierw zadam Ci pytanie: Czy wyznaczyłeś sobie cele, czy nadal tylko marzysz?
Cele różnią się od marzeń pod czterema względami:

– Są skonkretyzowane: Zostać milionerem – to marzenie. Ale dorobienie się majątku w wysokości 5 mln zł – to CEL.
– Są zorientowane na działanie: Chcesz wygrać na loterii – pomarzyć dobra rzecz. Wygrana w maratonie to może być Twój CEL.
– Są określone w czasie: Patrz punkt pierwszy: Dorób się majątku w wysokości 5 mln zł w ciągu 5 lat – to dobrze skonstruowany CEL.
– Są realistyczne: Gdybyś jednak chciał dorobić się majątku w wysokości 5 mln zł nie w ciągu 5 lat, a 5 dni – to już nawet nie marzenie, a mrzonka 😉 I mija się z celem.

obietnica sukcesuZapisywanie celów jest niezwykle ważne. Na tej podstawie można stworzyć swój MISTRZOWSKI PLAN DZIAŁANIA. Dlaczego musisz zapisywać swoje cele? Bo przechowywanie ich we własnej głowie po prostu nie wystarcza. Ma to swoje fizyczne, a nawet psychologiczne podłoże. Zapisywanie swoich celów daje przejrzysty obraz dojścia do każdego z nich, a określenie ram czasowych pozwala śledzić własne postępy. Amerykańskie badania wskazują na to, że zapisywanie celów podnosi poziom świadomości, dzięki zachodzącym w mózgu specyficznym procesom neurochemicznym.

Reasumując, wyrzuć ze swojego słownika słowa „marzenia”, które z samej definicji oznaczają fantazje i urojenia. Zastąp je „celami”. Od dziś REALIZUJESZ CELE. Rozpisz je sobie. Twój mistrzowski plan działania będzie określać siedmioletnie i roczne cele długoterminowe, zamierzenia miesięczne i tygodniowe oraz codzienne zadania, dzięki którym będzie w stanie osiągnąć dalekosiężne cele. Oto przykład:

Cel siedmioletni:  Osiągnąć saldo konta firmowego w wysokości 5 mln zł w ciągu 7 lat.
Cel na pierwszy rok: Zakupić maszyny za kwotę 69 tys. zł, dzięki którym zacznie prosperować firma produkcyjna.
Cel na pierwszy miesiąc: Znaleźć pracę, która pozwoli na zarobienie 69 tys. zł do końca roku.
Cel na pierwszy tydzień:  Umówić się na rozmowę o pracę.
Zadanie na pierwszy tydzień: Wysłać cv i listy motywacyjne do 10 firm, w których chciałbyś pracować.

Zacznij do dziś. Najpierw wykonasz zadania codzienne, aż doprowadzisz do realizacji celów tygodniowych. To z kolei przełoży się na osiągnięcie celów miesięcznych, te będą składać się na roczne, a poszczególne cele roczne złożą się w całość w twój mistrzowski 7-letni plan działania. Czy to nie wygląda wspaniale?

obietnica sukcesuAle pamiętaj – o twoich celach powinny decydować twoje wartości, ponieważ mistrzowski plan działania musi być spójny właśnie z tobą. Bo to, że pełen zapału usiądziesz, zapiszesz cele, i nawet przez pewien czas uda ci się robić postępy, to naturalne. Ale wiemy o tym oboje, że złe nawyki powracają, a plany odkładamy na potem. Szczególnie zauważalne jest to w przypadku prób odchudzania. Aby więc uniknąć takich problemów, musisz skonstruować cele wszechstronnie. Niech dotyczą one wszystkich aspektów twojego życia – zdrowia, majątku, zainteresowań, relacji osobistych, społecznych itd.

W tym celu weź kartkę papieru i podziel ją na 4 części. Każdą z nich zatytułuj: zdrowie, majątek, rozwój osobisty, relacje społeczne. A teraz wyobraź sobie swój własny pogrzeb i to, co chciałbyś o sobie na nim usłyszeć od rodziny i przyjaciół. To są wartości, do których będziesz mógł się w przyszłości odwołać i które mogą stać się dla ciebie inspiracją, np.

ZDROWIE:
Nawet w wieku 80 lat był sprawny jak 20-latek.
Gdy biegał, nawet przez 10 km, nigdy nie łapał zadyszki.

MAJĄTEK:
Osiągnął największe zyski spośród wszystkich swoich szkolnych znajomych – był człowiekiem sukcesu.
Miał tak piękną willę, że każdy przechodził obok z podziwem.

ROZWÓJ OSOBISTY:
Był wspaniałym poetą – lepił słowa, bawił się nimi – prawdziwy mistrz pióra.
To, co on potrafił wykonać z drewna, to majstersztyk. Każdy chciał u takiego stolarza się zaopatrywać.

RELACJE SPOŁECZNE:
Był wspaniałym, rozumnym ojcem i serdecznym dziadkiem.
Był niezwykłym przyjacielem – można było liczyć na niego w każdej sytuacji, o każdej porze dnia i nocy.

Nasz mistrzowski plan działania jest już gotowy. Spisaliśmy cele na 7 lat, podzielone na kategorie. Ale jak zrobić wymierny postęp ku swoim najbardziej zaniedbywanym celom?

Nie zarządzaj czasem, zarządzaj priorytetami

O tym, jak to robić, jak realizować swoje największe marzenia, prowadzić bogate życie, dzień po dniu, jak sprawić, by było jeszcze przyjemniejsze, jak pokonać przeszkody stojące na drodze do sukcesu i w rezultacie zbudować potęgę milionera – przeczytaj w OBIETNICY SUKCESU, autorstwa producenta biznesu Michaela Mastersona, który swój pierwszy biznes rozkręcił w wieku lat 11, a wkrótce został udziałowcem kilkunastu firm, generujących mu milionowe zyski. Spotkanie z jego książką to jak postawienie kroku w stronę marzeń – zjedzenie z nim potajemnego lunchu, na którym zdradza największym przedsiębiorcom, jak prezes Agory, jak przekuwać pasje w sukces zawodowy.

Obietnica sukcesu