Peter Carroll, brytyjski okultysta, mag z długoletnim doświadczeniem oraz praktyk Teorii Magii Chaosu, po raz kolejny zabiera swoich czytelników w niezapomnianą podróż po niezbadanych tajnikach magii. Można stwierdzić bez cienia przesady, że książka ta dociera do Polski stosunkowo późno, bowiem debiut tej pozycji miał miejsce ponad dwadzieścia lat temu, w 1992 roku. Z czasem jednak jej autor zaczął zyskiwać uznanie również w naszym kraju, co niewątpliwie przyczyniło się do rozpoczęcia wydawania jego dzieł w języku polskim.
Liber Kaos jest podzielona na dwie części: część pierwsza, również zatytułowana „Liber Kaos”, prezentuje egzegezę teorii magicznej, część druga zaś, „Psychonomicon”, to w istocie kompletny traktat o sztuce magii. Autor dogłębnie wnika w różne jej aspekty i rodzaje, a także w reguły istnienia tak zwanego modelu psychohistorycznego. Opisuje także sposoby przeprowadzenia rytuałów magicznych i wyjaśnia istotę usystematyzowanego programu treningu magicznego Liber KKK, dostarczając przy tym świeżego spojrzenia na kosmogenezę, metafizykę oraz parapsychologię. Co istotne, książka zawiera szczegóły dotyczące magicznego zakonu jej autora.
Czytając tę książkę, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że autor niejednokrotnie przekazuje czytelne przesłanie mówiące o tym, że z jej lektury z pewnością zrezygnować powinny osoby, które dopiero zaczynają przygodę z magią. I tak też należy do tej wyjątkowej pozycji wydawniczej podejść: jako do dzieła dedykowanego zaawansowanym magom, którym obecnie dostępne tytuły magiczne już nie wystarczają.
Liber Kaos to bez wątpienia najbardziej esencjonalna książka dotycząca magii, w szczególności Magii Chaosu. Dostarcza czytelnikowi nie tylko solidnej podstawy teoretycznej, na której doświadczony mag będzie mógł oprzeć swoje działania magiczne, ale także wielu refleksji natury filozoficznej, które pozwolą dostrzec liczne, nierzadko niezwykle oryginalne, powiązania magii z tak, wydawałoby się, dalekimi od niej dziedzinami i systemami naukowymi jak fizyka kwantowa czy teoria chaosu.