Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932

W ostatnich latach, również za sprawą publikacji Dana Browna, wielu autorów podjęło temat teorii spiskowych, w tym także tajemnych stowarzyszeń, symboli i kodów, które za sprawą tradycji okultystycznej i ezoterycznej przejawiają się w historii niemal każdego narodu.

„Perła pod Krzyżem” to książka, która w przystępny sposób obala wiele mitów dotyczących tych zagadnień. Autor nie daje się ponieść zbiorowej fantazji, co charakteryzuje jego naukowe podejście do tematu.

Począwszy od domniemanego związku Jezusa z Marią Magdaleną, który zaowocował w przyszłości powstaniem największej w Europie linii dynastycznej, a skończywszy na wyprawach krzyżowych i zakonie templariuszy, autor przeprowadza czytelnika subtelnie przez kolejne zagadnienia, przedstawiając dowody naukowe na potwierdzenie lub obalenie danej teorii. Czytelnik poznaje źródła kultu św. Marii Magdaleny i dowiaduje się, gdzie i jak ten kult rozwijał się w Europie.

Autor wyjaśnia także tajemnicę słynnego znaleziska w Rennes-le-Chateau i rozwiewa tajemnice z nim związane. Przy okazji zaznajamia czytelnika z technikami szyfrowania, które odkryto w powiązaniu z Rennes-le-Chateau.

Książka została wzbogacona ciekawymi rozważaniami, które wyjaśniają znaczenie alchemii dla rozwoju świata i opisują dwie różne drogi nauki i doktryny kościelnej.

Weź klucz do królestwa pilnie strzeżonych tajemnic.

 

Informacje o książce:
Autor:
Wojciech Dastych
Ilość stron:
192
Oprawa:
miękka
Format:
A5
ISBN:
978-83-62476-03-9
Cena: 29,90 zł