Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Nasiona marihuany – samo zdrowie!

W nasionach konopi znajdzie­my prawdziwe bogactwo białka o wyjątkowo wyso­kiej jakości. Zaledwie 1 uncja (około 28 g) łuskanych nasion konopi zawie­ra 10 gramów białka. Nasiona te moż­na jeść zarówno całe, jak i wyłuskane. Osobiście wolę nasiona obrane z łusek (czyli tzw. „serca konopi”), ponieważ są o wiele łatwiejsze do przełknięcia i stra­wienia. Warto jednak pamiętać, że twar­de i chrupiące osłonki zawierają sporo cennego błonnika. Ze względu na orze­chowy smak i aromat nasiona konopi są świetną alternatywą dla orzechów, szczególnie dla osób, które nie mogą ich spożywać z powodu alergii. Są też one nie tylko cennym źródłem białka (2 łyżki stołowe siemienia konopnego zawierają aż 10 gramów białka), ale również innych ważnych składników odżywczych, takich jak żelazo, man­gan i cynk, które są niezbędne dla za­chowania dobrego zdrowia.

CZY NASIONAMI KONOPI MOŻNA SIĘ ODURZYĆ?

Chociaż siemię konopne jest bezpośrednio powiązane z marihuaną, nasiona konopi, podob­nie jak przygotowane z ich użyciem potrawy, zawierają co najwyżej śladowe ilości substancji THC, czyli psychoaktywnego składnika marihuany. Po zdrowych i pełnowartościowych po­siłkach zawierających siemię konopne poczujesz się znakomicie, co wcale nie oznacza, że będziesz odurzony marihuaną.

WYGLĄDASZ PIĘKNIE W KONOPIACH

Przy wyborze ubrań warto jest, z wielu powodów, sięgnąć po tkaniny z konopi. Podczas gdy uprawa bawełny wiąże się z zastosowaniem ogromnej ilości chemicznych środków ochro­ny roślin, konopie można uprawiać w prawie każdym klimacie bez konieczności stosowania pestycydów i herbicydów. Co więcej, rośliny te szybko zapuszczają korzenie na znaczną głę­bokość, poprawiając jakość i zdrowotność gleby oraz chroniąc ją przed degradacją. Włók­no konopne jest zatem nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także stanowi znakomity su­rowiec do produkcji mocnych i wytrzymałych ubrań!

*Fragment książki „Super Ziarna” Kim Lutz