Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Metoda na stres!

holistic healingCzy i Ciebie na lekcjach biologii uczyli, że kanaliki w ciele to żyły albo tętnice? 🙂 Mnie też nie powiedzieli, że mogą to być nadi  – cienkie sieci kanalików, które zamiast krwi rozprowadzają pranę, zapewniając tym samym naszemu organizmowi sprawność i zdrowie. Istnieje nawet system holistycznego uzdrawiania za pomocą techniki nadi.

Dlaczego ‘holistycznego’? Ponieważ technika ta koncentruje się na całości, a nie na poszczególnych elementach ciała. Opiera się na założeniu, że aby pozbyć się jakiejś dolegliwości, najskuteczniej jest wpływać na cały organizm.

Kiedy zaakceptujesz fakt, że ludzki organizm składa się z wielu elementów, które w połączeniu tworzą potężne skupisko energii, będziesz mógł go uzdrowić, przy wykorzystaniu między innymi dotyku, myśli i emocji. Poprzez uciskanie pewnym punktów ciała, tzw. „punktów mocy”, możesz np. pozbyć się ataku paniki. Gdy mocno stresujesz się przed ważnym wystąpieniem publicznym albo testem kompetencyjnym, wówczas zastosuj technikę nadi nr 37.

 Technika nadi 37:
Radzenie sobie z atakiem paniki

Jeżeli jesteś osobą praworęczną, zacznij uciskać prawym kciu­kiem środkowy palec lewej dłoni (mniej więcej w miejscu, w któ­rym łączy się on z paznokciem) i bardzo powoli zwiększaj nacisk, dopóki nie poczujesz się niekomfortowo. Wytrzymaj przez trzydzie­ści sekund, po czym rozluźnij obie dłonie. Przeprowadź tę procedu­rę co najmniej trzy razy. Jeżeli jesteś leworęczny, w dokładnie taki sam sposób uciskaj środkowy palec prawej dłoni.

Jest to niezwykle skuteczna metoda uspokajania umysłu, gdy ma się do czynienia z atakiem paniki lub lęku. Pomimo tego, że punkty mocy nie wymagają jakiegokolwiek programowania, pomoże ci ono wyzwolić twoje osobiste energie i w ten sposób osiągnąć najlep­sze możliwe rezultaty. Aby zaprogramować punkt nacisku, powi­nieneś przez pięć minut dziennie siedzieć w ciszy i uciskać środko­wy palec w opisany powyżej sposób, napełniając go w wyobraźni pragnieniem osiągnięcia spokoju.

Źródło: Billy Roberts, Uzdrawianie holistyczne

W podobny sposób możesz uwolnić się od napięcia, stresu, pozbyć się bólu głowy, żołądka  czy lęków.  Oto kolejne ćwiczenie: tym razem przedstawię je w wersji graficznej – sposób na poradzenie sobie z lękiem.

nadi lęk

Uzdrawianie holistyczne za pomocą techniki nadi to klucz do zrównoważonego ciała, umysłu, ducha i życia. Najbardziej przejrzyście system ten został przedstawiony we wspomnianej książce Uzdrawianie holistyczne autorstwa Billy’ego Robertsa. Zawiera ona starożytne zasady duchowe i uniwersalne prawa oraz ponad 50 ćwiczeń, a także przepisy na pożywne dania, dzięki którym będziemy cieszyć się długim, a co najważniejsze – zdrowym i radosnym życiem.

Na zakończenie chciałabym jeszcze pokazać Ci nadi Twoich dłoni 🙂

NADI DŁONI

Raz jeszcze namawiam, byś zajrzał do książki Uzdrawianie holistyczne. Dzięki niej zaczniesz cieszyć się pozytywnymi myślami i zdrowym ciałem.

Uzdrawianie holistyczne_3d