Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Medytacja, a uzdrawianie

Jeśli planujesz rozpocząć praktyki medytacyjne, najlepiej rozpocznij od ćwiczeń sprowadzających świadomość do ciała. Medytacja pozwala nam zwolnić, posiedzieć w milczeniu i przyjrzeć się wszystkiemu, co pojawia się wewnątrz nas i takie obserwację mogą mieć naprawdę niesamowite rezultaty. Większa świadomość sprawia, że przestajemy walczyć z doświadczeniami fizycznymi i się na nie otwieramy. Dopiero wtedy tak naprawdę możemy zacząć żyć we własnym ciele.

Stopniowe obejmowanie świadomością wszystkiego, co dotychczas zaniedbywaliśmy i odrzucaliśmy , pozwala uzdrawiać ciało. Nauka pracowania z tym rodzajem otwarcia stanowi element sztuki medytacji. Możemy skupić otwartą i pełną szacunku uwagę na odczuciach, które składają się na nasze doświadczenia fizyczne. W trakcie tego procesu powinniśmy rozwinąć w sobie czującą świadomość wszystkiego, co tak naprawdę dzieje się w naszym organizmie. Zwróć uwagę na rytm swojego oddechu, pozycję ciała i sposób ułożenia pleców.

Pozwalaj, aby wszystko, co się w tobie pojawia, w naturalny sposób przez ciebie przepływało. Obserwuj swoje wnętrze z życzliwym zainteresowaniem. Kolejne poziomy napięcia będą stopniowo znikać, uwalniając zablokowaną energię. Części ciała, w których zgromadziły się wzorce dawnych chorób i traum, zaczną się otwierać. Gdy te blokady się rozluźnią i rozpuszczą, doświadczysz głębokiego uzdrowienia fizycznego, a twoje kanały energetyczne zostaną oczyszczone. Takiemu otwarciu towarzyszą czasem wyraźne pogłębienie oddechu, spontaniczne drżenie ciała lub inne odczucia fizyczne.

Opracowano na podstawie książki: „Mądrość serca” Jack Kornfield