Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Jaki jest „Przywódca stada”?

Należę do międzynarodowej społeczności ludzi, którzy kochają psy. To oni tworzą moje stado. Moje miejsce jest wśród nich… oraz należących do nich psów. Owe ogólnoświatowe stado składa się z ponad 400 milionów psów i ponad miliarda ludzi, w których życiu jest obecny pies. Ja natomiast pełnię w tej ogromnej społeczności funkcję przywódcy stada.

Cesar Millan

 

Cesar Millan, urodzony i wychowany w Meksyku, od ponad dwóch dekad żyjący w USA, to najbardziej znany psi behawiorysta. Miliony telewidzów śledziły niemal każdy odcinek „Zaklinacza psów” – programu, w którym Millan pokazywał techniki służące korygowaniu złych zachowań czworonogów należących do każdej możliwej rasy. Jak sam mówi, „Zaklinacz psów” poświęcony był rehabilitacji zwierząt, natomiast jego najnowszy projekt – „Przywódca stada” – to program o ratowaniu, byciu porzuconym i otrzymaniu drugiej szansy (bo każdy przecież zasługuje, aby tę drugą szansę otrzymać).

 

Bohaterami „Przywódcy stada” są psy, którym Cesar pomógł znaleźć nowy dom i pokazał ich przyszłym właścicielom, jak odpowiednio postępować z nowym podopiecznym – nie chodzi bowiem o rodowód psa, ale o człowieka, który się nim zajmuje. Dzięki temu oczy świata zwracają się w stronę schronisk, przepełnionych porzuconymi, niechcianymi zwierzętami, które latami zamieszkują ciasne boksy, czekając na kogoś, kogo mogłyby pokochać całym swoim psim sercem. Przekonujemy się, że adopcja „psa z odzysku” wcale nie zapowiada problemów i że pozornie niesforny czworonóg, któremu nikt nie daje szans na znalezienie nowego domu, może okazać się największym przyjacielem i nieodłącznym towarzyszem – jeśli tylko umiemy odpowiednio z nim pracować.

Cesar Millan dowodzi, że każdy może zostać przywódcą stada i daje czytelnikom jego najnowszej książki zbiór praktycznych, sprawdzonych porad, które umożliwią zrozumienie psiej natury i postępowanie w zgodzie z nią. Każdy problem rozłożony jest na czynniki pierwsze i dokładnie zanalizowany, dzięki czemu proponowane rozwiązania okazują się łatwe do przyswojenia i zastosowania w praktyce. Metody prezentowane w książce pomogły psom występującym w „Przywódcy stada” znaleźć nowy, idealny dom oraz kochająca rodzinę. Jak uszczęśliwić psa? Sprawdźcie sami.

Jak-uszczesliwic-psa---cezar-milan-3d-1