Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Jak stworzyć magiczne motto?

Stworzenie magicznego motto może być prostsze niż się wydaje. Bo czy wiesz, że pierwszym i najpotężniejszym magicznym motto jest… twoje imię?

wyznania magaImię, które zostało ci nadane, jest głęboko magiczne. Jest bowiem zaklęciem magicznym służącym do przywoływania twojej osoby. Zastanów się nad tym przez chwilę. Dźwięk twojego imienia sprawia, że stajesz się świadom siebie samego. Wyobraź sobie, że przebywasz w miejscu publicznym lub pomieszczeniu pełnym ludzi i w pewnym momencie ktoś wykrzykuje twoje imię. Co się dzieje w twojej głowie w takich sytuacjach? „Tu jestem”, mówisz w głębi duszy. Przypominasz sobie, że ty to ty! Identyfikujesz własną osobę. Zdajesz sobie sprawę ze swojej obecności, swojego życia, swojego istnienia. Dźwięk twojego imienia cię wybudza. Dokładnie w taki sam sposób powinno działać motto magiczne.

Jeżeli masz już magiczne motto, możesz stworzyć nowe. Do dzieła. Nie krępuj się. Nadaj sobie nowe imię. Wymyśl coś, co brzmi odlotowo, a nawet pretensjonalnie. Najlepsze motto magiczne to słowo lub zdanie, które wyraża twój obecny sposób rozumienia wszechświata i rzeczywistości albo twoje najbardziej wzniosłe aspiracje i cele na obecnym etapie twojej duchowej ewolucji. Za jakiś czas, gdy staniesz się osobą bardziej wnikliwą, zechcesz najprawdopodobniej je zastąpić nowym i bardziej odpowiednim mottem – takim, które będzie lepiej odzwierciedlać postępy poczynione przez ciebie na drodze do oświecenia.

wyznania magaJeśli jesteś na to gotowy, skup się i pomyśl o absolutnie najwznioślejszej idei lub aspiracji duchowej, jaką jesteś w stanie sobie wyobrazić. Twoje motto nie musi być bardzo krótkie, wręcz odwrotnie – może być dlugie. Możesz na przykład przybrać imię Frater „Cała Moc Wszechświata Jest Zawarta W Mojej Głowie” (C.M.W.J.Z.W.M.G.), Soror „Archanioły Klękają I Chylą Czoła Przed Moją Wspaniałością” (A.K.I.C.C.P.M.W.) albo Frater „Nie Obchodzi Mnie Co Sądzisz O Krawacie Który Mam Zamiar Założyć” (N.O.M.C.S.O.K.K.M.Z.Z.). Choć prawdopodobnie wybierzesz coś mniej niedorzecznego od powyższych przykładów:)

Nie przejmuj się jednak, jeśli twoje motto wydaje ci się zbyt aroganckie, banalne lub pretensjonalne, ponieważ prawdopodobnie wszystko, co teraz wymyślisz, będzie dalekie od doskonałości. Musisz się jednak tymczasowo zadowolić utożsamieniem z tym słowem lub zdaniem. Po prostu wybierz jakieś motto i korzystaj z niego, dopóki nie wymyślisz czegoś lepszego.

Teraz możesz używać swojego nowego motta, aby oficjalnie narodzić się na nowo jako mag.

Więcej o tworzeniu magicznego motto i innych magicznych zabiegach przeczytasz w książce Wyznania maga Lon Milo DuQuette’a: