Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Intuicja – czy tylko kobieca?

Intuicja to nie „dar”, to wrodzona cecha, którą wszyscy jesteśmy obdarzeni. Każdy z nas – bez względu na płeć – dysponuje potęgą intuicji, chociaż jej rozwój przebiega w różny sposób. Tkwi ona w nas od samego początku, niczym drzewo zawierające się wewnątrz pojedynczego nasionka, czekając na odpowiednie warunki umożliwiające mu wykiełkowanie.

Intuicji nie da się wyjaśnić w sposób naukowy, ponieważ jej istota jest z natury nienaukowa i wykracza poza ramy logiki. W momentach, w których logiczne pojmowanie rzeczywistości nie zdaje rezultatu, zwracamy się do specjalistów w dziedzinie intuicji, szamanów, jasnowidzów (w tym osoby współpracujące ze zwierzętami) w poszukiwaniu terapii czy odpowiedzi na dręczące pytania. Nawet wielcy naukowcy docierają do punktu, w którym muszą czekać na płynący z wnętrza duszy sygnał będący źródłem oświecenia.

CM_rotator_sekret_nowe_tlo2

Intuicja to jedna z najbardziej subtelnych form energii, które możemy w sobie odnaleźć, i jednocześnie bezpośrednia forma postrzegania. Wykracza ona poza ramy racjonalnego myślenia, analizy i intelektu — czynników będących często zakładnikami pięciu zmysłów i ograniczeń nałożonych na naszą percepcję. Za pomocą logiki umysł interpretuje rzeczywistość, której nasza dusza doświadcza dzięki intuicji. Rozwijając własną intuicję, wydostajemy się poza ramy umysłu. Mądrość powłoki cielesnej to instynkt, natomiast mądrość duszy i świadomości — to właśnie intuicja.

Skuteczne posługiwanie się intuicją pomaga rozwiać wiele wątpliwości związanych z dolegliwościami zdrowotnymi i poprawą zdrowia, podejmowaniem ważnych życiowych decyzji, wzmacnianiem więzi łączących nas z partnerem czy stawianiem czoła wyzwaniom w życiu zawodowym. Aby się rozwijać i w pełni wykorzystać tkwiący w nas potencjał, musimy poświęcić sporo czasu na poznanie siebie, dopiero wtedy będziemy w stanie udoskonalić i kontrolować wszystkie sfery życia, czerpiąc z niego satysfakcję.

Codziennie doświadczamy różnego rodzaju „przeczuć”, które są przejawami nierozwiniętej intuicji, dążącej do ujawnienia się. Inna Segal – uzdrowicielka, twórczyni metody Uzdrawiania wizualno-intuicyjnego – w swej najnowszej książce pt. „Potęga uzdrawiania intuicyjnego udziela wskazówek, jak rozwinąć i wykorzystać intuicję w każdej dziedzinie życia.

potega_uzdrawiania_v10_3d