Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Gdzie zapisane są wspomnienia?

Zapamiętujemy mózgiem, sercem, neuronami? A może to nasze synapsy przechowują wspomnienia w malutkich teczkach, skrzętnie katalogowanych w wielkim archiwum naszego ciała?

Stevan Thayer, pomysłodawca terapii zintegrowanej energii, uważa że praktycznie każda komórka w naszym organizmie posiada zdolność zapamiętywania. Ten niezwykły zintegrowany organiczny katalog jest w stanie przechowywać wspomnienia związane z urazami fizycznymi, urazami emocjonalnymi i urazami mentalnymi (objawiającymi się w postaci niskiej samooceny, trosk, braku poczucia własnej wartości).

Thayer twierdzi, że to właśnie te wspomnienia komórkowe są odpowiedzialne za stan naszego zdrowia i sposób, w jaki żyjemy. Spychane do komórek urazy mogą “magazynować” negatywną energię i obciążać nas psychicznie oraz fizycznie. Co ciekawe, mogą być tam również przechowywane emocje i wzorce zachowań z poprzednich wcieleń. To one są źródłem naszych talentów, uprzedzeń czy preferencji smakowych, a nawet estetycznych. 


Potega uzdrawiania intuicyjnego
 

Niektórzy uzdrowiciele pracujący z energią pomagają swoim pacjentom nawiązać połączenie z pamięcią komórkową. Dzięki temu mogą oni świadomie zrzucać balast urazów z przeszłości lub zrozumieć swoje umiejętności i predyspozycje. Podczas tych wyjątkowych podróży, pacjenci z zadziwiającą dokładnością potrafią opisać rzeczywistość, w której żyli w poprzednim wcieleniu, a także lokalizują źródło pamięci konkretnych bodźców. Inna Segal, światowej sławy uzdrowicielka, opisuje to następująco:

Wielu moich pacjentów zdołało dotrzeć do swoich wspomnień komórkowych. Ludzie ci informowali mnie o odkryciu śladów wydarzeń z poprzednich wcieleń, chociaż nigdy wcześniej świadomie tego nie robili, a nawet nie myśleli o czymś podobnym. W odpowiedzi na pytanie, co takiego zawarte było w tych wspomnieniach, wskazywali rozmaite bodźce w okolicach poszczególnych części ciała — ból, odczuwanie zapachów, słyszenie dźwięków, dostrzeganie wizji i doświadczanie określonych smaków w ustach.

Komórki w naszym ciele, przechowujące informacje, wspomnienia i urazy mają ogromny wpływ na nasze świadome i podświadome wzorce zachowań. Ich dogłębne poznanie pomaga nie tylko poznać, ale też zaakceptować siebie – dzięki zrozumieniu pobudek, które nami kierują.

Sprawdź, jak dotrzeć do swoich wspomnień komórkowych, korzystając z prostej metody opisanej przez Innę Segal w jej najnowszej książce Potęga uzdrawiania intuicyjnego.

Potega uzdrawiania intuicyjnego