Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Duchowy aspekt 9 miesięcy ciąży

Ciąża to swoista podróż bohaterki, w którą wyrusza każda kobieta już w chwili poczęcia dziecka. O ile nie trudno znaleźć informacje, jak przebiega ten wyjątkowy czas w wymiarze fizycznym, jak zmienia się ciało kobiety i gospodarka hormonalna, to warto też poznać inny poziom, który również jest nierozerwalnie związany z tym wyjątkowym stanem. Oto kilka cennych spostrzeżeń, jak wygląda duchowy wymiar ciąży.


duchowy wymiar ciążyPIERWSZY MIESIĄC na poziomie duchowym

W momencie spotkania jaja i plemnika, w akcie zapłodnienia twoja duchowa istota łączy się z partnerem. Scala się energia, materia oraz duch i rozpoczyna nowe życie. Bez względu na to, jak bardzo naukowo podchodzimy do zapłodnienia, zawsze pozostanie w nim element tajemnicy i magii. Na przykład lekarze nie potrafią wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje, ale wiele kobiet twierdzi, że mają poczucie bycia w ciąży chwilę (albo dzień lub dwa) po poczęciu. Bez względu na to, czy w trakcie pierwszego miesiąca wiesz, że jesteś w ciąży czy też nie, twoja siła życiowa obcuje z nowym życiem, które wzrasta w tobie.


DRUGI MIESIĄC na poziomie duchowym

Tempo bicia twojego serca wzrasta o około piętnaście uderzeń na minutę, a serce dziecka bije niemal dwa razy szybciej od twojego, jesteś więc przygotowywana na doświadczenie „duchowego przyspieszenia” lub czegoś, co można nazwać „poruszeniem ducha”.

Niektóre kobiety twierdzą, że bez żadnej widocznej przyczyny, zaczynają bardziej odczuwać duchowość, czują się bliżej boga/bogini i są pogodzone ze sobą i światem. W tym czasie nie jest czymś nadzwyczajnym nagły wzrost pasji życia. Możesz także doświadczyć głębokiej inspiracji służenia swojemu celowi, jakim jest kochanie i opieka nad nową istotą, o którą troszczy się twoje ciało, umysł i dusza.


TRZECI MIESIĄC na poziomie duchowym

W miarę gdy wzrasta świadomość nowego życia w tobie, zapewne zaczniesz rozmyślać nad tajemnicami życia: „Kim jestem? Skąd pochodzę? Dokąd zmierzam? Dlaczego tu jestem?”. Nawet jeśli wcześniej miałaś jasne odpowiedzi na te pytania, twoja duchowa ciąża może cię zachęcić do ponownego ich zadania. Dobrze jest to robić, praktykując jogę, medytację oraz prowadząc dziennik.

 

CZWARTY MIESIĄC na poziomie duchowym

Czucie dziecka unoszącego się swobodnie w łonie może cię uspokajać i koić. W wielu duchowych praktykach stosuje się świętą wodę, a dla dziecka płyn owodniowy jest równie święty, co samo życie. Wiele kobiet wyznaje, że w tym miesiącu często roni „łzy szczęścia”, doceniając zdolność ciała do podtrzymywania, chronienia i karmienia nowego życia i zachwycając się nią. Każdego dnia, na kilka minut, połóż dłonie na swoim rosnącym brzuchu, zamknij oczy, oddychaj głęboko i wyobrażaj sobie, że wraz z dzieckiem unosicie się w ciepłym i pięknym basenie krystalicznie czystej wody. Przekaż swoją miłość i bądź otwarta na przyjmowanie miłości.

 

PIĄTY MIESIĄC na poziomie duchowym

W miarę rozwoju słuchu dziecka, otwiera się nowa furtka dzielenia się miłością. Możesz poczuć potrzebę śpiewania dziecku, nawet jeśli nigdy wcześniej nie śpiewałaś, choćby pod prysznicem. Nagle, ku twojemu zaskoczeniu, możesz przypomnieć sobie dawno zapomniane piosenki, takie jak „Aaa kotki dwa”. Pójdź za tym. Bez względu na to, co myślisz o swoim głosie, dziecko z pewnością go pokocha. Teraz jest także wspaniały czas na to, by przedstawić dziecku piękną, harmonijną muzykę. Zauważ, czy dziecko reaguje na konkretną piosenkę lub rytm. Niektóre matki twierdzą, że piosenki, które utulały ich dzieci do snu w łonie są tymi samymi piosenkami, które usypiają je po porodzie.

 

SZÓSTY MIESIĄC na poziomie duchowym

Życie fizyczne zaczyna się wraz z pierwszym oddechem, a kończy wraz z ostatnim. Uważa się, że życie duchowe jest wieczne. W tym miesiącu rozwijają się płuca dziecka, więc możesz mieć trudności z zaczerpnięciem powietrza. Dziecko rośnie i zabiera więcej przestrzeni, więc czasami możesz mieć wrażenie, że twoje płuca są ściśnięte. Znajdując dla siebie właściwą pozycję i praktykując głębokie, pełne oddechy, wdychasz nie tylko tlen, ale uniwersalną energię czy pranę, której potrzebujesz, by w tym czasie być silną, zdrową i skupioną.

 

SIÓDMY MIESIĄC na poziomie duchowym

W miarę wzrastającej zdolności dziecka na odpowiadanie na dotyk, światło i dźwięk, możesz zwiększyć swoją komunikację i zacząć poznawać je lepiej. Gdy twoja komunikacja staje się bardziej fizyczna, upewnij się, że nadal rozwijasz połączenie ducha, które stworzyłaś z dzieckiem poprzez ciche myśli i emocje. Wiele kobiet twierdzi, że w tym czasie wpada w wyjątkowe rozmarzenie i wielką przyjemność sprawia im łączenie się z duchem dziecka poprzez zwykłe odczuwanie miłości, którą ze sobą dzielą.

 

ÓSMY MIESIĄC na poziomie duchowym

Kobiety często mówią, że w trakcie tego miesiąca mają wyraźne sny o swoich dzieciach. Nie wydaje się nam, żeby to był przypadek, że w tym samym czasie dziecko zaczyna śnić. Istnieje wiele historii o tym, jak poprzez sny dzieci przekazują matkom ważne informacje. Teraz jest czas, by pogrążyć się w umyśle intuicyjnym i uczuciach z trzewi. Wiele kobiet w tym okresie lubi zapisywać sny. Możesz także eksperymentować, zapisując pytania, jakie chciałabyś zadać w trakcie snu i dając sobie polecenie ich zapamiętania.

 

DZIEWIĄTY MIESIĄC na poziomie duchowym

W miarę jak dziecko fizycznie zwija się w twoim łonie, ty możesz odkryć, że zwijasz się emocjonalnie i stajesz się bardziej wyciszona i introwertyczna. Nadszedł czas, by dać centralne miejsce twojemu wewnętrznemu głosowi. Świadomie zlekceważ paplaninę umysłu wewnętrznego krytyka oraz inne głosy, które walczą o twoją uwagę. Niektóre kobiety mówią, że odbywają długie, ciche dialogi z dzieckiem. Te ciche momenty pomagają nawiązać duchową więź, która jest wieczna.

 

Źródło Duchowy wymiar ciąży autorstwa dr Shawn A. Tassone i dr Kathryn M. Landherr
duchowy wymiar ciąży