Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Doniczki ze skorupek jajek

Rękodzieło to miły sposób na wyzwalanie kreatywności w grupie przyjaciół lub z rodziną w czasie przerwy świątecznej. Wiosna to również cudowna pora do rozpoczynania nowych projektów. Baw się dobrze i pozwól swojej wyobraźni rozwinąć skrzydła.

JAJECZNE DONICZKI

doniczki

To zabawne rękodzieło nadaje się dla ludzi w każdym wieku. Jeśli zechcesz, może także posłużyć jako dekoracja na twoim ołtarzu.

Potrzebne będą:

  • skorupki jajek – im bardziej zachowane w całości, tym lepiej; odłam tylko czubek cieńszego końca;skorupka
  • ziemia doniczkowa;
  • nasiona trawy (kocia trawa będzie najlepsza);
  • farby;
  • klej;
  • kolorowy czyścik do fajki.

Zacznij od zrobienia stojaka dla jajka. W tym celu kilkakrotnie zawiń sznurkowy czyścik do fajki wokół spodu jajka, robiąc coś w rodzaju gniazdka. Przyklej jajko do podstawki i poczekaj, aż klej wyschnie. Możesz od razu zrobić podstawki dla wszystkich jajek, tak aby potem dzieci lub goście mogli spędzić czas, dekorując je i sadząc w nich nasiona.

Pomaluj skorupki tak, jak lubisz. Możesz też udekorować je symbolami, takimi jak: runy, znaki zodiaku, pentagramy albo jakiekolwiek inne, jakie przyjdą ci do głowy. Potem jajka mogą zostać użyte jako dekoracja ołtarza. Mogą też być pomalowane na jednolite kolory. Cokolwiek z nimi zrobisz, zależy od ciebie.

Kiedy już je pomalujesz, poczekaj, aż wyschną. Zamiast farb możesz użyć markerów, aby skrócić czas schnięcia, ale w przypadku farb będziesz mieć większy wybór kolorów.

Kiedy wszystkie już wyschną, nasyp trochę ziemi do swojej jajecznej doniczki, a potem zasadź nasiona trawy i podlej. Kocia trawa rośnie stosunkowo szybko, zatem nie upłynie dużo czasu, zanim zobaczysz, jak roślina wypuszcza pierwsze kiełki. Codziennie sprawdzaj wilgotność ziemi, aby zapewnić trawie wy­starczającą ilość wody. Mała ilość ziemi wysycha nader szybko.

 

ziola

Więcej pomysłów na wiosenne rękodzieło znajdziesz w książce „Ostara” z serii Sabaty.

Ostara_3D