Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Codziennie tworzysz swoją karmę – prawo karmy w praktyce

tumblr_lwmgos0DhH1r35hxmo1_400Naszą narodową cechą jest szeroko pojęte narzekanie (na pogodę, na życie, na pracę, na podatki, na partnera, na zdrowie, na szefa, na dzieci, na… wszystko). Codziennie wykonujemy mnóstwo działań, które mają (lub będą miały) wpływ na nasze życie. Na efekty tych działań trzeba czekać krócej lub dłużej, ich skutki odczujemy dziś/jutro/za rok/w przyszłym wcieleniu, jednakże jedno jest pewne – jesteśmy odpowiedzialni za nasze czyny i ich konsekwencje. Niemożliwe? A jednak! Tak właśnie działa odwieczne prawo karmy, które doskonale ilustruje chińskie przysłowie: „Życie jest jak echo – wszystko, co wyślesz w przestrzeń, wróci do ciebie”. Aby coś zyskać, musisz najpierw dać coś od siebie – nie ma nic za darmo.

Dlaczego dzieje się tak, że niektórzy narzekają na swoją męczącą i stresującą pracę, a jednak nie robią nic, by ją zmienić? Inni natomiast latami tkwią w jałowych związkach, w których nie ma miłości lub uciekają od rzeczywistości w uzależnienia, które rujnują im nie tylko zdrowie, ale i całe życie? Zapytani, dlaczego nie robimy tego, o czym marzymy, sypiemy jak z rękawa wymówkami i wymijającymi odpowiedziami – podczas gdy powód tak naprawdę jest jeden: zerwanie z przyzwyczajeniami i nawykami sprawia wiele trudności i kosztuje sporo pracy, znacznie wygodniej jest więc zostać w punkcie, w którym się znajdujemy i utyskiwać na to, że nasza egzystencja jest monotonna i pozbawiona kolorów (brzmi znajomo?). Aby zmienić coś w swoim życiu, musisz najpierw postanowić, że chcesz tych zmian i jesteś gotów podjąć wysiłek. Bo najtrudniejszy jest przecież ten pierwszy krok.

karmaDjuna Wojton – uzdrowicielka duchowa z ponad dwudziestoletnim stażem – twierdzi, że powinniśmy uświadomić sobie, jak ważne jest to, w jaki sposób przeżywamy własne życie: w chwili obecnej nasze życie stanowi bowiem wypadkową wszystkich karm, wynikających z minionych działań i dokonanych w przeszłości wyborów. Poprzez pracę z prawami karmy jesteśmy w stanie nauczyć się postrzegać nasze cele z szerszej perspektywy, poznać i wyzwolić się z ograniczających nas systemów myślowych, zmienić mechanizmy naszych reakcji na różne życiowe sytuacje oraz – a może przede wszystkim – zapanować nad własnym czasem. Jak skoncentrować się na tym, co jest naprawdę ważne i nie tracić zbyt wiele energii na bezrefleksyjne poddawanie się temu, co przynosi codzienność? Jak przejąć kontrolę nad własnym życiem i sprawić, że nabierze ono rozpędu? Jak zwalczyć powody do narzekania? Wystarczy zacząć działać – „karma” bowiem oznacza „działanie” 🙂

Zawarte w Wyborach karmicznych kwestionariusze, medytacje i ćwiczenia pomogą Ci nawiązać świadomy kontakt z własną duszą, odrzucić trzymające Cię w miejscu zahamowania i pchnąć życie do przodu.

Print