Do Walentynek – Święta Zakochanych – pozostały równo dwa tygodnie. Dla wielu osób jest to czas niecierpliwego oczekiwania na nadejście tego wyjątkowego dnia, w którym celebrowanie gorących uczuć jest jak najbardziej wskazane. Są też tacy, którym zbliżające się Walentynki spędzają sen z powiek. Co zaplanować, kiedy wiadomo, że wszyscy zakochani świata tego dnia ruszą do kin, restauracji, teatrów i tym podobnych miejsc? Czy nie jest tak, że czekając w niekończącej się kolejce do kinowego baru lub restauracyjnego stolika, czujemy, jak romantyczny nastrój pryska niczym mydlana bańka i słabnie nasz entuzjazm? Że po kilku godzinach, spędzonych wśród mas innych zakochanych, mamy serdecznie dość walentynkowego szaleństwa i zarzekamy się: „następnym razem wymyślę coś innego”? Czasem mniej oznacza więcej. A gdyby tak, na przykład, tegoroczne Walentynki spędzić w domowym zaciszu? Zjeść romantyczną kolację przy świecach i nastrojowej muzyce, a po kolacji kontynuować „świętowanie” w sypialni przygotowanej tak, aby podsycić namiętność?
Poznaj kilka prostych wskazówek oraz dodatków, które podgrzeją atmosferę (nie tylko) walentynkowej nocy. Wcale nie musisz inwestować dużej sumy pieniędzy, by stworzyć niepowtarzalny, przyjemny klimat. Jednak entuzjazm, starania i energia, którą włożysz w przygotowania, z całą pewnością się opłacą.
Kwiaty
„Jeśli coś trudno wyrazić słowami, można to zrobić kwiatami”. Kwiaty nie tylko wnoszą do naszej przestrzeni piękno. Za ich pomocą jesteśmy w stanie przekazać nasze uczucia. Oczywiście, w Walentynki najlepiej podarować ukochanej czerwoną różę – niewątpliwie jeden z najpiękniejszych kwiatów – synonim piękna i symbol niezmąconej niczym miłości. Czerwona róża powszechnie nazywana jest kwiatem kochanków, oznacza trwałą namiętność, szczerą miłość oraz odwagę i pożądanie. Jako symbol gorącego i trwałego uczucia jest idealna, by wyrazić za jej pomocą miłość w Walentynki lub w rocznicę ślubu, ale najlepiej bez okazji – po prostu dlatego, że się kogoś kocha.
Świece
Najbardziej oczywistym zastosowaniem świec jest rozświetlenie miejsca, w którym przebywasz. Rzucane przez nie światło wypełni nawet najbardziej szare pomieszczenie atmosferą tajemniczości, elegancji i romantyczności. Świece w kolorze czerwonym symbolizują namiętność, różowym – wzmocnienie miłości, natomiast zapachowe dodatkowo rozbudzają zmysły. Zarówno na co dzień, jak i podczas wyjątkowych okazji, świece tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę – sprawiają, że nawet zupełnie zwyczajna przestrzeń staje się zaczarowana. Łagodne, migoczące światło świec kojarzy się z romantycznością, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że świece odgrywają ważną rolę w budowaniu odpowiedniego nastroju. Według zwolenników feng shui świece dodają przestrzeni witalności i podnoszą poziom pozytywnej energii.
Zmysłowe olejki
Już 4000 lat temu Grecy produkowali perfumy na Cyprze – wyspie Afrodyty, bogini miłości i piękna. Egipcjanie wyprzedzili ich jednak o 2000 lat, wytwarzając aromatyczne mikstury, które miały służyć do różnych celów, również do uwodzenia. Według legendy, Kleopatra zapowiedziała swoje spotkanie z Markiem Antoniuszem, skrapiając pachnidłami żagle swojego statku. Mózg reaguje na zapach w 0,05 sekundy, odczuwanie zapachów oddziałuje na układ limbiczny – część mózgu odpowiedzialną za kontrolowanie emocji i seksualności – wyzwalając emocje lub reakcje fizyczne. Znacząca większość dostępnych współcześnie na rynku zapachów to mieszanki syntetyczne. Znacznie lepsze efekty osiągniesz jednak, używając olejków eterycznych. To właśnie olejki eteryczne nadają roślinom charakterystyczny dla nich zapach. Olejki eteryczne mogą być pozyskiwane z kwiatów, liści, kory, korzeni, nasion i żywicy roślin. Podobnie jak każdy z nas ma swoje własne preferencje żywieniowe, różni ludzie mają upodobanie do różnych zapachów, jednak niektóre aromaty od dawna są kojarzone z namiętnością, romantycznością i erotyzmem. Są to między innymi:
* bergamota, * bursztyn, * cynamon,
* gardenia, * goździki, * jaśmin,
* kwiat pomarańczy, * paczuli,
* piżmo, * róża, * wanilia,
* ylang-ylang.
Wielu olejków można używać tak jak perfum – wystarczy nimi skropić szyję, nadgarstki i inne dobrze ukrwione części ciała. Z racji tego, że niektóre olejki mogą podrażniać skórę lub wywoływać reakcje alergiczne, przetestuj je najpierw w niewielkiej ilości, aby sprawdzić, w jaki sposób na nie zareagujesz. Zmieszaj jeden lub kilka olejków eterycznych ze swoim ulubionym olejkiem lub balsamem do masażu, oliwką z oliwek, olejkiem z pestek winogron lub olejkiem jojoba. Wraz z partnerem zafundujcie sobie nawzajem zmysłowy masaż z użyciem tej mikstury, aby rozpalić w sobie pożądanie. Jeśli wolisz, możesz się zanurzyć w wannie z gorącą wodą, dolewając do niej wcześniej olejek eteryczny o erotycznym zapachu, na przykład paczuli, ylang-ylang lub jaśminowym.
Zmysłowe dźwięki
Czy stare piosenki o miłości (“She’s like the wind” Patricka Swayze, “Always on my mind” Elvisa Presleya, “Every breath you take” The Police i wiele innych) wprowadzają cię w odpowiedni nastrój? Wolisz romantyczne ballady new romantic lub smętne utwory bluesowe? A może robi ci się gorąco, gdy słyszysz pikantne dźwięki salsy, tanga lub muzyki flamenco? Muzyka i seks są ze sobą łączone od niepamiętnych czasów. Kamasutra podkreśla, że gra na instrumentach muzycznych, śpiew i taniec mają w sztuce uprawiania miłości ogromne znaczenie. Dlatego warto zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną, przygotowując zawczasu składankę ulubionych, nastrojowych utworów.
Jest wiele sposobów na pomysłowe i przyjemne spędzenie Walentynek. Warto jednak pamiętać, że jeśli kochamy, powinniśmy okazywać uczucia naszym partnerom każdego dnia w roku – nie tylko 14 lutego. Miejmy na uwadze ową prostą zależność – o miłość należy dbać tak samo, jak dbamy o nasze ciało, zaspokajając jego codzienne potrzeby. Nasza miłość również potrzebuje pielęgnacji – nie tylko od święta. Każdego dnia znajdźcie dla siebie czas.
Na podstawie książki Magia seksualna dla początkujących Skye Alexander