Próby wyjścia z ciała można porównać do nauki chodzenia 🙂 Dziecko musi uczyć się właściwie obchodzić z siłą grawitacji, wagą ciała i zjawiskiem równowagi. Musi koordynować nierozwinięte dotąd mięśnie, nerwy oraz umiejętności. Pierwsze próby chodzenia kończą się niepowodzeniem. Dziecko usiłuje wstać, chwieje się i upada, ponieważ mózg nie wie jeszcze, jak skoordynować te wszystkie rzeczy.
Przy OOBE także łatwo stracić kontrolę, zasnąć bądź całkowicie się przebudzić. Nabycie umiejętności niezbędnych do wyjścia z ciała przy stanie przebudzenia wymaga czasu i praktyki. Potrzebna jest tutaj również pewna doza wytrwałości. Dziś przedstawię ci jeden z procesów, który służy za swoiste przygotowanie do doświadczania poza ciałem. Jest to proces unoszenia percepcji.
Po pierwsze – rozluźnij się. Możesz zamknąć oczy. Wyobraź sobie pomieszczenie, w którym przebywasz. Oczyma wyobraźni zobacz drzwi, okno, sufit, meble itp. Utrzymuj ten obraz i przejdź przez kolejne fazy:
FAZA PIERWSZA. Wprowadź cały organizm w stan unoszenia. Ręce trzymaj swobodnie wzdłuż ciała. Czuj, jak unoszenie obejmuje cały organizm z dołu do góry i z powrotem ku dołowi. Kontynuuj proces, aż osiągniesz wygodny rytm unoszenia. Następnie rozwiń punkt skupienia świadomości – wyznaczający zasięg procesu – poza głowę i stopy. Teraz proces unoszenia obejmuje już powierzchnię nad głową (sufit lub ścianę) i powierzchnię pod stopami (podłogę lub ścianę). Kontynuuj proces unoszenia wzdłuż tułowia w górę i w dół. Gdy wszystko zacznie przebiegać sprawnie, niech organizm fizyczny wniknie w otoczenie. Jednocześnie skoncentruj się bardziej na zewnętrznym procesie unoszenia.
FAZA DRUGA. Rozpocznij unoszenie punktu świadomości poza ciałem na wysokości ośrodka brwi. Dotrzyj do powierzchni znajdującej się przed tobą bądź powyżej ciebie (ściany lub sufitu). Potem wróć poprzez brwi do powierzchni za tobą bądź poniżej ciebie (ściany lub podłogi). Wielokrotnie „od odbijaj” się od powierzchni, która występuje przed tobą. Następnie wróć poprzez brwi do powierzchni za tobą. Gdy wszystko zacznie przebiegać sprawnie, niech poczucie organizmu wniknie w otoczenie. Jednocześnie skoncentruj się bardziej na zewnętrznym procesie unoszenia.
Po dwóch fazach świadomość powinna odbijać się od powierzchni (ściany, sufitu lub podłogi). Wtedy użyj wyobraźni, aby poczuć, jak wyglądałaby z bliska każda powierzchnia i jakie wzbudzałaby wrażenia. Postrzegaj wybraną powierzchnię, jakby twoja twarz była tuż przy niej. Spróbuj na chwilę wyczuć nową pozycję, którą przyjąłeś w przestrzeni – jakbyś rzeczywiście tam był. Bądź świadom zmiany pozycji. Bądź świadom umiejscowienia ciała, ścian, drzwi, okien i mebli podczas tych krótkich momentów, gdy świadomość odbija się od danej powierzchni. Wykonaj „zdjęcie” nowej pozycji wewnątrz oka umysłu przy każdym zabiegu odbijania punktu świadomości o powierzchnię. Czuj, że jesteś poza organizmem fizycznym, przy wybranej powierzchni, i zawsze pozostań tam na krótką chwilę.
Nie przejmuj się, jeśli będziesz mieć problemy z wyobrażaniem sobie pewnych rzeczy. Dla ułatwienia możesz wyznaczyć tylko niewielkie obszary na ścianach czy suficie. Zapamiętaj, jakie odczucia ci towarzyszą, gdy znajdujesz się tuż przy tych punktach.
Gdy przywykniesz do procesu unoszenia całego organizmu, większą uwagę zwróć na odbijanie punktu świadomości o szereg powierzchni, niż na odczuwanie procesu unoszenia w obrębie ciała. Niech zmysły organizmu fizycznego wnikną w otoczenie.
Powtarzaj cały proces tak długo, jak zechcesz. Jeśli OBE zacznie się przejawiać, bądź gotowy na opuszczenie ciała. Lepiej nie przerywać OBE, gdyż później mogą pojawić się trudności z osiągnięciem tego stanu. Zdecyduj się więc odpowiednio wcześniej na doświadczenie wyjścia poza ciało.
ŹRÓDŁO: DYNAMIKA ASTRALNA, Robert Bruce: ZAMÓW TERAZ >>