Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
111 filmów z Duszą. Metafizyka w kinie

111 filmów z dusząMagia kina to nie tylko dobry scenariusz, poruszająca gra aktorów czy doskonałe efekty specjalne. To również, a może przede wszystkim przekaz ukryty w treści obrazu, w jego dialogach, subtelnej grze świateł i cieni, niedopowiedzeniach oraz pytaniach, które nas widzów nie pozostawiają obojętnymi po zakończonym seansie.

Współcześnie, największe wytwórnie filmowe z założenia unikają serwowania zbyt głębokich treści, preferując raczej promowanie przeciętności i kopiowanie tego, co już w kinie po wielokroć oglądaliśmy. W tej sytuacji wytrawni kinomani niezwykle rzadko trafiają na prawdziwe perełki – dzieła na wskroś unikalne, zgłębiające meandry ludzkiej psychiki, szukające odpowiedzi na istotne pytania: kim jesteśmy, skąd pochodzimy, jak powstał wszechświat, co czeka nas po śmierci… i nie obawiające się eksploracji takich dziedzin jak filozofia, metafizyka, ezoteryka czy duchowość.

Celem tej książki jest przybliżenie Czytelnikom właśnie tego rodzaju ekranizacji. Zebrane tu recenzje 111 filmów połączył wspólny mianownik: rodzaj ulotnego, metafizycznego signum. Każdy z prezentowanych obrazów to swoiste arcydzieło – osobny interpretacyjny wszechświat, pełen zagadek, alegorii i symboli, które poruszają nasze emocje i najczulsze struny ludzkiej duszy.

Oto filmoteka NIEZNANEGO ŚWIATA w wydaniu książkowym. Tom, jakiego na rynku jeszcze nie było! Arcydzieła światowej kinematografii w wizjerze trzech znanych z łamów pisma wraz z filmowymi szkicami ich pióra z okresu minionego ćwierćwiecza. Wielka gratka dla miłośników X Muzy, a jednocześnie ezoteryki. Idealna pozycja na prezent!

Zamów książkę >>

Książkę sprzedaje Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, ul. Kredytowa 2, 00-062 Warszawa
te. 22 827-93-49, e-mail: bok@nieznany.pl, sklep internetowy: www.nieznany.pl