Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Umysł jako kat?

Kiedy zbliżał się termin mojego egzaminu magisterskiego, zaczęły mnie dręczyć obawy, że wcale nie jestem przygotowany. Im więcej się uczyłem, tym bardziej się martwiłem. Na dzień przed egzaminem dostałem palpitacji serca. W końcu, w porozumieniu z rodzicami, musiałem zrezygnować z udziału w egzaminie. Po kilku godzinach od podjęcia tej decyzji wszelkie dolegliwości w cudowny sposób zniknęły.

dr Amit Goswami, Lekarz kwantowy

 head

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał wątpliwą przyjemność doświadczenia tego typu wpływu umysłu na ciało. Im mniej czasu pozostawało do jakiegoś ważnego momentu w naszym życiu, tym bardziej zamartwialiśmy się, że nie podołamy próbie. I, niestety, wielu poddawało się już na starcie, nie będąc w stanie znieść towarzyszącego napięcia. Zjawisko przedstawione powyżej zyskało wiele znaczącą nazwę: „umysł jako kat”. Przykłady jego negatywnego wpływu można mnożyć niemal w nieskończoność. Wiele osób twierdzi, że kiedy są przygnębione i czymś się martwią, stają się bardziej podatne na przeziębienia i częściej dopadają ich różne dolegliwości.

This-is-Your-Brain-on-StressNasz umysł jest niesamowity i na pewno jeszcze nieraz zaskoczy naukowców. Udowodniono, że jesteśmy w stanie negatywnie wpływać na organizm za sprawą wyłącznie własnego umysłu – i to nie tylko na siebie samych. Udokumentowano, że voodoo działa właśnie w taki sposób – inna osoba jedynie za pomocą umysłu jest w stanie wyrządzić nam krzywdę, jeśli wierzymy, że podobne sytuacje mogą się zdarzyć.

Dla zachowania równowagi – umysł potrafi również wpływać korzystnie na nasz organizm, znane są przecież liczne przypadki spontanicznego wyzdrowienia. Oba pojęcia: umysł-kat i umysł-lekarz bezsprzecznie kojarzą się z władzą, jaką umysł sprawuje nad ciałem – mówi się, że w ciągu całego życia wykorzystujemy zaledwie ułamek posiadanych przez nas możliwości. Umysł pomaga świadomości w przetwarzaniu znaczenia. W medycynie umysłu i ciała oznacza to, że choroba może być wynikiem zaburzeń funkcjonowania na poziomie mentalnym, co prowadzi do przypisania niewłaściwego znaczenia zjawiskom fizycznym (i pojawienia się dolegliwości właśnie).

Dr Amit Goswami twierdzi, że wiele chorób umysłu i ciała ma związek ze stresem. Sposób, w jaki reagujemy na stresory (śmierć w rodzinie, problemy w szkole, trudny egzamin itp.), ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Stres jest w stanie wywołać atak serca, ma wpływ na powstawanie chorób układu pokarmowego. Czy umysł, działający razem z mózgiem, rzeczywiście jest w stanie wpłynąć na układ odpornościowy naszego organizmu? Lekarz kwantowy rzuca światło na tę i wiele innych kwestii.

Lekarz Kwantowy -3d