Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Umiesz wejść w trans?

Tereny zamieszkałe niegdyś przez pradawne ludy i plemiona są miejscem, gdzie od zawsze odnajdywano figurki i ryciny przedstawiające ludzi w specyficznych pozycjach ciała. Słynna antropolożka Felicitas Goodman odkryła, że te pozycje nie mają przypadkowego znaczenia, ale stanowią wyraz rytualnego przekazu umożliwiającego wchodzenie w trans i nawiązywanie kontaktu z istotami duchowymi. Jedną z jej najambitniejszych studentek była Belinda Gore. W podręczniku przez nią spisanym pt. EKSTATYCZNE POZYCJE CIAŁA odkrywa ona znaczenie poszczególnych pozycji ciała oraz opisuje technikę pracy z daną pozycją.

Dziś przedstawię dwie POZYCJE UZDRAWIAJĄCE. Będzie to:

pozycja niedźwiedzia– Pozycja Ducha Niedźwiedzia

Zadaniem Wielkiego Uzdrowiciela jest nie tylko wyleczenie choroby, ale także przywrócenie harmonii i równowagi. Nienaruszona równowaga i harmonia zapewniają zdrowie oraz dobre samopoczucie jednostce i społeczeństwu. Wizerunki tej pozycji pojawiają się tak często, że jest wielce prawdopodobne, iż w wielu społeczeństwach była używana jako ideogram niosący przesłanie: „Bądź zdrów!”.

Czasem ten rodzaj transu pochłania ogromne ilości energii. Ważne jest, aby po procesie uzdrawiania nie nadwerężać ciała czy systemu nerwowego. Odpoczywaj, pij dużo wody i dobrze się wyśpij. Tego dnia raczej nie wykonuj intensywnych czynności, które wymagają skupienia.

Stań w rozkroku, nogi w odległości około piętnastu centymetrów od siebie, palce stóp skierowane do przodu. Kolana lekko ugięte; zredukuje to wszelkie napięcie w kręgosłupie, które się pojawia, gdy kolana są zablokowane. Ta uwaga dotyczy większości pozycji stojących. Delikatnie złóż dłonie tak, jakbyś w każdej z nich trzymał małe jajko. Połóż dłonie tak, aby zgięte palce utworzyły trójkąt na pępku. Palce wskazujące się dotykają, tworząc wierzchołek trójkąta, a kciuki nie leżą na sobie, ale są naprzeciwko siebie. Ramiona zwisają luźno po bokach ciała tak, aby nie wystawały łokcie. Oczy zamknięte. Głowę odchyl tak, jakbyś patrzył nieco ponad linię, gdzie ściana styka się z sufitem. Możesz poczuć rozciąganie mięśni karku. Tę samą pozycję (wariant na klęczkach) przedstawia figurka kobiety. Ten wariant pozycji wywołuje podobne odczucie ciepła i doświadczenie otwarcia oraz pełni. Pozycja ta jest szczególnie użyteczna w uśmierzaniu bólu menstruacyjnego. Zamiast stać, klęknij z kolanami blisko siebie i pośladkami na piętach. Położenie rąk i głowy jest identyczne jak w przypadku pozycji stojącej.

pozycja kobiet epc– Pozycja Kobiety z Carchi

Pozycję ta jest pomocna w docieraniu do głębszych poziomów empatii i współczucia. Uzdrowienie ma miejsce podczas procesu odrzucania tego, co zakłóca współczucie. To jest właśnie właściwa definicja przeobrażenia; uzyskanie dogłębnego poziomu empatii z drugim człowiekiem.

Uzdrowienie, jakie dokonuje się przy użyciu pozycji Kobiety z Carchi, jest bardzo osobiste. Może się nawet wydawać, że nie jest związane z ciałem fizycznym. Tym niemniej da się odczuć wewnętrzną przemianę, która przejawia się w życiu.

Usiądź na podłodze z nogami wyprostowanymi przed sobą. Kolana zablokowane. Stopy ustaw pod kątem prostym do nóg; podeszwy skierowane do przodu. Wyprostowane plecy tworzą kąt prosty z nogami. Możesz poczuć potrzebę oparcia się o ścianę lub inny rekwizyt, który nie będzie przeszkadzał w transie. Trzymaj lewe ramię sztywne i z dala od ciała, a lewą dłoń połóż na brzuchu w okolicy talii. Palec środkowy lewej ręki wskazuje pępek. Prawą dłoń połóż na prawym boku ciała, w okolicy talii. Palce razem, wskazujące podłogę. Głowa skierowana do przodu, oczy zamknięte.

 

 

Więcej ekstatycznych pozycji ciała do medytacji, praktykowania szamanizmu czy jogi, znajdziecie w książce Belindy Gore EKSTATYCZNE POZYCJE CIAŁA. Do książka dołączona jest płyta CD z nagraniami ułatwiającymi osiąganie transu.

Ekstatyczne pozycje ciała