Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Szczepienia – co o nich wiemy?

Osłabione bakterie, rtęć, płodowa surowica bydlęca, chlorek sodu, formaldehyd, kwas solny…. Nie, to nie jest wykaz szkodliwych substancji i trucizn. To tylko wybrane składniki szczepionek, w większości – obowiązkowych. Powiało grozą, prawda? Żaden rodzic nie chce sprowadzać zagrożenia na swoje dzieci. Każdy chce dla nich jak najlepiej. Dla każdego liczy się przede wszystkim to, by jego dziecko było zdrowe. Nadchodzi ten moment, gdy trzeba podjąć niełatwą decyzję – szczepić czy nie?

szczepic czy nieŚwiadomi rodzice, którzy stają przed takim dylematem, przystępują do działania – poszukiwania informacji. Pojawiają się zasadnicze pytania: Co nam wiadomo na temat szczepień?

Czy istnieje jakas alternatywa? Czy korzyści ze stosowania tego sposobu na zapobieganie infekcjom przewyższają potencjalne zagrożenia? A co z z powikłaniami? Na ile można w tej kwestii zdać się na wiedzę i doświadczenie lekarzy pediatrów?

Doktor Mayer Eisenstein nie ma niestety dla młodych rodziców najlepszych informacji. W swojej publikacji udowadnia, że nawet najlepsza wola rodzica nie wystarczy, gdy do gry wkraczają interesy koncernów farmaceutycznych i hołdujące im strategie polityczne. Autor, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie szuka sensacji ani nie tworzy teorii spiskowych. Ten dyplomowany lekarz prezentuje rzetelny wykaz szczepionek, przyglądając się im z naukowej perspektywy. Jak sam mówi, nie przedstawia rekomendacji ani za, ani przeciw szczepieniom. Ale to, co jego zdaniem przede wszystkim należy się rodzicom to dostęp do gruntownej wiedzy na ten temat. I to pozyskanej nie tylko z oficjalnych, ale też z alternatywnych źródeł.

Książka Szczepić czy nie?” to akt niezgody autora wobec ograniczeń w dostępie do przekazów na temat szczepionek i to w społeczeństwie, które wierzy w wolność słowa i prawo do informacji. To ostatnie jest punktem wyjścia do podejmowania przez rodziców świadomej decyzji o szczepieniu z uwagi na zdrowie dziecka. W sytuacji, gdy wyniki badań często przeczą temu, co jak mantrę powtarzają przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego („Korzyści z zastosowania szczepionek przewyższają ryzyko, jakie szczepionki niosą! ), nie ma miejsca na pogłebienie wiedzy na temat szczepień. Od dziś jednak mogą podjąć świadomą decyzję, poznając m.in.:

– skład szczepionek,
– wywoływane przez nie skutki uboczne,
– autentyczne przypadki powikłań poszczepiennych.

Nigdy dotąd nie było takiego przewodnika. Nigdy odpowiedź na pytanie: „Szczepić czy nie?” nie była poprzedzona tak rzetelnymi informacjami.

szczepic czy nie