Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Autor książki ,,Autyzm – przełom w podejściu” w Polsce!

Według specjalistów, w Polsce jedna na 300 osób jest dotknięta autyzmem, w tym zespołem Aspergera. Autyzm jest całkowitym zaburzeniem rozwoju dziecka i, co za tym idzie, poważnym problemem wielu rodzin na całym świecie. Niestety nie ma zgodności co do przyczyny tych zaburzeń. Są jednak metody na to, aby dotrzeć do swojego dziecka i nawiązać z nim kontakt. Chodzi m.in. o rewolucyjną metodę Son-Rise, która uczy, że świata dzieci z autyzmem nie należy zamykać, a do niego wkroczyć.

Metodę Son-Rise opracowali rodzice Rauna Kaufmana. Raun jako dziecko został zdiagnozowany przez ekspertów jako dziecko autystyczne, o IQ poniżej 30 i wymagające specjalistycznej opieki medycznej. Wiele lat później ukończył studia z zakresu etyki biomedycznej na Uniwersytecie Browna, stał się znanym i cenionym ekspertem od zaburzeń ze spektrum autyzmu, a przede wszystkim najlepszym dowodem na to, że z autyzmu da się wyjść.

W kwietniu Raun Kaufman odwiedził Polskę, aby przeprowadzić wykłady oraz, podczas których opowiedział swoją historię i przestawił bliże metodę Son-Rise. Wizytę rozpoczęła premiera jego książki Autyzm – przełom w podejściu oraz wizyta w Studio Dzień Dobry TVN. Jako wydawca książki, mieliśmy okazję spotkać się z nim wczoraj, przy okazji jego wizyty w Białymstoku. Przygotowaliśmy dla Was małe podsumowanie tej wizyty 🙂

Zacznijmy od tego, że Raun to prawdziwe zwierzę sceniczne – żywiołowy sposób opowiadania, świetny kontakt ze słuchaczami i praktyczna wiedza przekazywana w przystępny, niewymuszony sposób – to wszystko sprawia, że każdy wykład Rauna zapada w pamięć. Tłumy ustawiające się po autograf autora i setki przeprowadzonych pogawędek świadczą o tym, że ludzie po prostu go kochają. I trudno się temu dziwić: Raun oprócz tego, że świetnie prowadzi wykłady i przekazuje wiedzę, jest też charyzmatycznym i przesympatycznym, ciepłym człowiekiem.

 

Kaufman_4

Pierwsi słucha przybyli…

Kaufman_5

Tłumy pod salą.

Kaufman_1

Zaczęło się 🙂

Kaufman_6

Raun się dopiero rozkręca!

Kaufman_7

Energicznie, ekspresywnie i przede wszystkim – zajmująco 🙂

Kaufman_8

Słuchamy uważnie.

Kaufman_3

Pamiątkowe zdjęcie z autorem (wybaczcie nasz zmęczony wygląd, zdjęcie udało się zrobić ok. godziny 21… ).

 

W tym miejscu chcieliśmy też ponownie podziękować Prezydentowi Miasta Białystok za objęcie honorowym patronatem wykładu, który odbył się w naszym mieście, a Wydziałowi Pedagogiki i Psychologii za udostępnienie auli, w której odbyło się spotkanie. Serdecznie dziękujemy też za pomoc w zorganizowaniu wykładu w tym właśnie miejscu Białostockiemu Oddziałowi Krajowego Towarzystwa Autyzmu.

Dziękujemy również Fundacji Być Bliżej Siebie, wyłącznemu patronowi wydania książki, która podjęła się organizacji cyklu wykładów i warsztatów w Polsce.

Samemu Raunowi dziękujemy za „funny conversation” i mówimy: Do zobaczenia jak najszybciej 🙂 A Was zachęcamy do zakupu książki, w której znajdziecie wiedzę niezbędną do przeprowadzenia terapii Son-Rise we własnym zakresie, a także informacje o tym, czym ta terapia różni się od innych stosowanych przez opiekunów dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Ta książka to prawdziwy promyk nadziei dla wszystkich tych, którzy chcą dać swoim dzieciom szansę i wierzą, że mogą nawiazać z nimi zdrową, pełną zaangażowania relację.

Książkę możecie zamówić w naszej księgarni internetowej: TUTAJ 🙂

 

Autyzm_FRONT_RGB_72dpi_v010x0