Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Oomancja – co to takiego?

Oomancja to sztuka wróżenia z jajek, a jej nazwa pochodzi od greckich słów: oon (jajo) oraz manteia (przepowiednia). Tego rodzaju praktyka znana jest także pod innymi nazwami: ooskopia
albo owomancja. 

ostaraNajbardziej popularną wróżbą z jajka jest ta, w której oddzielamy od siebie białko i żółtko, a potem szybko wlewamy białko do gorącej wody i interpretujemy powstały w ten sposób kształt. Najlepszą metodą jest doprowadzenie wody do wrzenia, a potem zdjęcie jej z ognia i odczekanie, aż przestanie bulgotać, zanim wlejemy do niej białko. To, jak zinterpretujesz zastygły kształt, zależy już wyłącznie od ciebie, ale pamiętaj, by zachować otwarty umysł i nie widzieć tego, co chcesz zobaczyć. Dobrze jest przeprowadzać wróżbę z drugą osobą, wówczas możecie wzajemnie porównać swoje wrażenia, bowiem tam, gdzie jedna osoba widzi znak dolara, druga może dostrzegać węża.

Kolejną forma wróżenia z jajek jest przepowiadanie, czy kobieta będąca w ciąży urodzi jedno dziecko czy też bliźnięta. Weź surowe jajko i pocieraj nim o brzuch ciężarnej przez kilka minut, potem rozbij jajko do miski. Liczba żółtek wskazuje na to, ile dzieci przyjdzie na świat. Dla niektórych osób tego rodzaju wróżba może się wiązać ze strachem, zwłaszcza gdy w jajku znajdzie się krew albo żółtko straci swój kształt. Są to oznaki poronienia albo innych problemów związanych z porodem.

 

ŹRÓDŁO: OSTARA, Kerri Connor

ostara