Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Namaste!

duchowe nauki awatarówNamaste, widzę cię jako piękną Boską Istotę,

której wieczna świadomość przenika twe ciało i umysł

i lśni blaskiem twej prawdziwej jaźni.

Kłaniam się przed tą transcendentalną istotą,

która jest prawdziwym tobą.

Oglądałeś film Jamesa Camerona Avatar? Główny bohater uczestniczy w programie militarnym o tajemniczej nazwie „Avatar”: zamienia się w niebieską istotę i przenosi się na planetę Pandora. Oszałamiająca pięknem krajobrazów kraina zawładnęła jego sercem i dlatego finalnie, zamiast realizować cel misji, postanawia pomóc jej mieszkańcom. Społeczność, którą poznaje, kieruje się zupełnie innymi wartościami niż ta, w której żył do tej pory, a najbardziej charakterystycznym jej rysem jest dbałość o naturę i współistnienie z nią w harmonii.

Pojęcie Awatar nie jest tylko wytworem wyobraźni twórcy filmu – jego źródła można odnaleźć w dwóch wielkich starożytnych eposach, Ramajanie i Mahabharacie, w których oznacza Istotę Najwyższą. Na sanskryckie słowo avatar składają się dwa wyrazy: ava – oznaczający „zstępować” oraz tara – „uzdrawiać” i „odnawiać”. Według wedyjskich nauk, istoty te mają pojawiać się na Ziemi – przybierając postać cielesną – aby pomagać nam żyć zgodnie z Naturą. Ich celem jest nakłonienie nas, ziemskich stworzeń, do podejmowania działań mających na celu budowanie harmonijnego i spokojnego świata oraz uzdrowienie Matki Ziemi. Przychodzą właśnie wtedy, kiedy ta ich potrzebuje –  kiedy równowaga Natury zostaje zaburzona.

Czego uczą nas te Najwyższe Istoty? Przekazują starożytną wiedzę wedyjską, uświadamiając, że wszystkie żyjące istoty są boskimi, wiecznymi bytami, a oprócz tymczasowego świata naturalnego istnieje również nieprzemijający Wymiar Transcendentalny. To właśnie on jest źródłem prawd o świecie i bycie, i to z niego przychodzą na Ziemię Awatarowie.

Autor książki Duchowe nauki Awatarów, Jeffrey Armstrong, niczym starożytny mędrzec przekazuje przesłanie niezwykłych istot. Odsłania prawdę o tym, że wszyscy jesteśmy w stanie powrócić do boskiej krainy, prawdziwego domu naszego transcendentalnego bytu. Każde nasze działanie wykracza poza teraźniejszość, dlatego też warto zadbać o kondycję planety, priorytety współczesnych społeczeństw oraz Matkę Ziemię, która jest namacalnym aspektem Najwyższej Istoty.

duchowe nauki awatarów

Wykonując odpowiednie ćwiczenia medytacyjne, praktykując jogę oraz budując w sobie świadomość swej boskiej, wiecznej natury, możesz ulepszać swoje istnienie w teraźniejszości. Wystarczy, że zachowasz umysł otwarty na nauki Awatarów i zrozumiesz, jak ważne jest pielęgnowanie w sobie pozytywnej energii, za pomocą której kontaktujesz się ze światem. Spróbuj krótkiego ćwiczenia medytacyjnego, które możesz wykonać wszędzie i w każdej chwili.

Przeczytaj poniższe pozdrowienie i pomedytuj nad nim przez chwilę – zastanów się nad sensem poszczególnych słów i pomyśl, co dla ciebie znaczą.

 Namaste, widzę, jak twoja siła życiowa płynie niczym górski strumień. Wibracje twego ciała i uzdrawiająca energia wypełniają mnie inspiracja i radością. Nigdy nie powstałeś i nie możesz zostać zniszczony.

Zamknij oczy i się rozluźnij. Poczuj energię przepływającą przez opuszki twoich palców (ale ich nie dotykaj). Jest to wewnętrzne doświadczenie i świadomość prany – siły życiowej – płynącej kanałami ciała. Pamiętaj o tym, że wszystko, o czym myślisz, co mówisz i co słyszysz, wpływa na to, kim jesteś i kim staniesz się w przyszłości. Praktykuj świadomość życzliwego mówienia prawdy sobie i innym.

Jeżeli chcesz poznać pradawną mądrość Awatarów i zrozumieć sens transcendentalnego bytu, zajrzyj do książki „Duchowe nauki Awatarów” Jeffreya Armstronga.

duchowe nauki awatarów