Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932

„Wampiry – same o sobie” to przełom w wampirycznej historii, literaturze i tradycji.

Michelle Belanger nakłoniła ponad dwadzieścia osób zajmujących się wampiryzmem, aby na potrzeby tej antologii przełamały zmowę milczenia zasnuwającą tę fascynującą subkulturę mgłą tajemnicy. Pokazała nie tylko ich filozofię, osobiste historie i doświadczenia, ale także swoistą etykietę.

Zawarte tu szczere, niekiedy prowokacyjne, a czasem zaskakująco bezpretensjonalne, relacje z pierwszej ręki zostały napisane zarówno przez wampiry psychiczne, które posilają się energią, jak i wampiry sangwiniczne – osoby spożywające krew. Poszczególne rozdziały rzucają nieco światła na takie zagadnienia, jak przebudzenie do wampiryzmu, pragnienie żerowania i związane z tym techniki, etyczne aspekty współpracy z dawcami oraz różne tradycje wampiryzmu i respektowane w ich ramach kodeksy postępowania.
Po raz pierwszy opublikowano książkę, która wnika tak głęboko w struktury ruchu wampirycznego i porusza tak ważne dla członków tej społeczności kwestie. Jeszcze nigdy – my śmiertelnicy – nie mieliśmy okazji poznać tylu szczegółów z życia prawdziwych wampirów.

Przeczytaj fragment książki Wampiry – same o sobie (plik PDF)

Patroni medialni:

 

Informacje o książce:
Autor:
Michelle Belanger
Ilość stron:
312
Oprawa:
miękka
Format:
B5
ISBN:
978-83-62476-04-6
Cena: 39 zł