Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Miotłą i szmatą

pobrane (6)Wiosenne porządki masz już za sobą? Legenda głosi, że efekty przyniosą tylko te sprzed 30 maja.
Jeśli więc twoje mieszkanie wymagania wysprzątania, od razu zabierz się do pracy. Przed tobą krótki rytuał wprowadzający:

1. Otwórz okna i przewietrz dom.
2. Zapal białą świecę, namaść ją olejkiem o zapachu kwiatowym, połóż przed nią kwiat bądź gałązkę i medytuj przez chwilę nad tym, jak ciężko pracujesz, by twój dom był czysty.
3. Świecy nie gaś i zabierz się do porządków.

I pamiętaj – wykonuj prace zgodnie z ruchem wskazówek zegara, gdyż w ten sposób napełniasz dom i czyszczone przedmioty pozytywną energią.

Twoje narzędzia do pracy:

images (3)– MIOTŁA: kojarzy się z magią, czarownicami (jej kształt sugeruje związek z różdżkami i kosturami); używa się jej w trakcie obrzędów oczyszczających; w Chinach są nawet bóstwa miotły. Ważne, byś zapamiętał, że każda domowa miotła nadaje się do magicznych rytuałów. A oto kilka przesądów związanych z miotłą:

1. Zabranie starej miotły do nowego mieszkania przynosi pecha.
2. Jeśli pomyślisz życzenie, używając miotły po raz pierwszy, spełni się ono.
3. Jeśli podczas zamiatania miotła wypadnie ci z rąk, pomyśl życzenie, zanim ją podniesiesz.
4. Jeśli chcesz wyjść za mąż/wziąć ślub, przeskocz 9 razy przez miotłę – najdalej po roku podpiszesz akt zawarcia związku małżeńskiego.
5. Skrzyżowane przed głównym wejściem dwie miotły chronią przed piorunami.
6. Wsunięcie małej miotły pod poduszkę trzyma zło z dala od snów twoich dzieci.
7. Przejście nad kijem od miotły rozprasza negatywną energię.
8. Zamiatanie podłogi nocą nie dopuszcza do domu szczęścia.

– ŚCIERKI DO MYCIA NACZYŃ: podobno kradzież ścierki sąsiada przynosi szczęście 🙂 My nie polecamy 🙂 Mówi się, że jeśli w czasie burzy wywiesisz na zewnątrz ścierkę, otrzymasz płynne błogosławieństwo. Tak samo, jak miotły, tak i ścierki, nie należy przynosić z jednego domu do drugiego.

No i na koniec stare wiejskie zaklęcie: Kiedy zabrudzi się twój najlepszy obrus i nie możesz go doprać ani doczyścić w tradycyjny sposób, to gdy Księżyc będzie w pełni, wynieś obrus na zewnątrz. Rozściel go na trawniku lub owiń dookoła krzaka o delikatnych liściach i pozostaw tam aż do świtu. Kiedy ty będziesz spał, blask księżyca wybieli obrus.

Źródło: Scott Cunningham, David Harrington, MAGIA DOMOWA

Więcej zaklęć i rytuałów dla czterech kątów znajdziesz w książce MAGIA DOMOWA!

magia_domowa - 3d