Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Jak w pięciu krokach przygotować się do sabatu Beltane

Druga połowa kwietnia, czyli czas poprzedzający sabat Beltane, który wypada na noc z 30 kwietnia na 1 maja, to dobry moment na zadbanie o siebie i przyjrzenie się sobie, rozpoczęcie nowych działań. Wystarczy kilka drobnych zmian, aby lepiej poczuć się ze sobą i w pełni korzystać z tego co przynosi nam codzienność, dodatkowo kierując się tymi prostymi zasadami przygotujesz się do lepszego celebrowania święta Beltane. 

POLECANE AKTYWNOŚCI

Bądź kreatywna

Sabat Beltane ma bardzo dynamiczny, twórczy i płodny przepływ energii, którą można spożytkować na wprowadzenie własnych kreatywnych pomysłów w życie. Czy kiedykolwiek myślałaś o napisaniuclip_image002 książki lub wiersza? A może masz niedokończony obraz ukryty gdzieś na dnie szafy? A co z tą bryłą gliny, której nigdy nie odważyłaś się użyć? Podobnie jak nasiona na ziemi zaczynają kiełkować i wyrastać, tak i pomysły mogą pierwotnie kiełkować w sercu i umyśle i znajdować swoją drogę do świata realnego podczas sabatu Beltane. Kiedy zajmujesz się swoją pasją, wyobraź sobie, jak twoje marzenia się spełniają, i daj z siebie wszystko, abyś mogła pozwolić sobie na właściwe przeżycie i doświadczenie tego, co będziesz czuła, kiedy to się dzieje. Pozwól tej energii i emocjom przepłynąć przez twoje ciało prosto do twojej sztuki.

natureCiesz się naturą

Podobnie jak wszystkie inne sabaty, Beltane wyznacza wyjątkowy punkt w roku, kiedy szczególnie korzystamy z odnowy i wzmacniamy nasz związek z naturą. To dobry dzień, aby zająć się aktywnością na świeżym powietrzu – może to być pielenie, przycinanie, podlewanie czy nawożenie roślin. Pomyśl o zasadzeniu kilku kwiatów czy warzyw, a może nawet drzewa. Wybierz się na spacer albo urządź piknik w miejscowym parku. Cokolwiek wybierzesz, zwróć uwagę na rośliny, dźwięki, zapachy i swoje własne doznania. Dotknij roślinności. Rozkoszuj się dotykiem promieni słońca na swojej skórze. Patrz uważnie i dostrzeż siebie jako integralną i piękną część tego wszystkiego.

Stań się elegancka

Sabat Beltane jest czasem oczyszczenia. Do oczyszczającej rytualnej kąpieli Beltane należy przygotować sól morską, lawendę albo inne oczyszczające minerały i zioła i umieścić je w wodzie, aby mócwanna wizualizować, jak wszelkie zanieczyszczenia fizyczne i duchowe spływają z ciała prosto do wody. Po kąpieli rytualnej zafunduj sobie elegancki, wiosenny strój i nową fryzurę czy styl, a natychmiast poczujesz się odnowiona, odświeżona i nastrojona do kreatywnego, dynamicznego i rozwojowego przepływu energii.

Usuwanie rupieci i kurzu z domu może zdziałać cuda w zakresie wypędzania smutków, a z kolei wazon świeżych kwiatów doda energii twojej przestrzeni życiowej i przypomni ci o pięknie natury. Jako dodatkowy środek symbolicznego oczyszczenia można użyć zapalonej szałwii i odkazić nią swój dom, jak również przestrzeń rytualną i narzędzia magiczne, co zgodnie z wierzeniami ma przegonić niechciane wpływy i uprzątnąć zastane energie.

Zaszalej

Sabat Beltane to świetny czas na przygodę oraz impulsywne, śmiałe i spontaniczne zachowanie, co jest wówczas powszechnie przyjęte. Możesz świętować, wybierając się w zaimprowizowaną na poczekaniu podróż do jakiegoś egzotycznego miejsca, krótką wycieczkę do sąsiedniego miasteczka albo w końcu zdobyć się na odwagę i poderwać kogoś wyjątkowego. Czy jest jakiś sport, którego zawsze chciałaś spróbować, może coś brawurowego? A może chciałabyś mieć nowe hobby albo wybrać się na jakiś kurs? Może jest w twoim życiu jakiś strach, któremu jesteś gotowa stawić czoła? Bądź odważna i przyjmij do swojego serca zabawę i beztroskiego ducha sabatu Beltane.

Znajdź drogę do wody

Podczas sabatu Beltane często są odwiedzane studnie, rzeki, jeziora i inne święte źródła wody na znak uczczenia urodzajności ziemi. Jako symbol kobiecości, życia, kreatywności i energii Bogini woda jest doskonałym dodatkiem do wielu uroczystości podczas sabatu Beltane, dlatego często organizuje się rytuały i pikniki w bezpośredniej bliskości dużych zbiorników wodnych i składa się ofiary przy świętych studniach i źródłach. Pomyśl więc o wycieczce do jakiegoś źródła wody, a będąc już na miejscu, niespiesznie podziwiaj piękno wody, wypowiedz życzenie i zostaw podarek albo dwa; właściwym wyborem na ofiary są wytwory naturalne, takie jak skały czy kwiaty albo małe ilości nasion dla ptaków, owoce czy warzywa.

Więcej o przygotowaniu do sabatu i jego świętowaniu znajdziesz w książce
Beltane. Rytuały, przepisy u zaklęcia na święto kwiatów

Beltane_3D