Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Garść inspiracji od Wayne’a Dyera

To nie będzie artykuł. Nie da się ująć w ramy tego, co niepowtarzalny Ojciec Motywacja Wayne Dyer chce nam przekazać w swojej najnowszej książce ‚TAK MIAŁO BYĆ” – jego pamiętniku, w którym opisuje życie pełnej rozterek, swoje wzloty i upadki. Przedstawię dziś garść cytatów z tej inspirującej publikacji. Najciekawsze jest to, że wybrałam je tylko z jednego rozdziału – a jest ich 58 🙂 Wyobrażacie sobie, co kryje ta magiczna książka? 🙂 Przyjemnej lektury! 

Wszystko było, jest i zawsze będzie idealne.

Sprzedaj swoją inteligencję i kup w zamian zdumienie.

Niezależnie od tego, dokąd zmierzamy, nie istnieją złe drogi.

Kiedy wpatrywałem się w zakrwawiony tyłek młodego żołnierza, który przeszedł operację, nabrałem głębokiego przekonania, że musi istnieć jakaś inna droga.

Pojawia się sześć osób, z którymi rozmawiam o Albercie Camusie, zmarłym niedawno pisarzu i filozofie francuskiego pochodzenia. Dyskutujemy o Micie Syzyfa i padającym tam stwierdzeniu, że „wszystkie wielkie czyny i wszystkie wielkie myśli mają śmiechu wart początek. Wielkie dzieła często rodzą się na zakręcie ulicy albo w zgiełku restauracji”. Rozmawiamy o wspaniałości ukrytej w każdym człowieku.

Wszystko pojawia się w naszym życiu w jakimś konkretnym celu, choć czasami potrafimy to dostrzec dopiero po jakimś czasie.

Nie jestem w stanie opisać tej wewnętrznej iskry, która nie pozwoliłaby mi się poddać, nawet gdybym tego chciał. Wiem jednak z całą pewnością, że stanowi ona cząstkę Boskości – że jest duchowym instruktorem musztry, który nie ustępuje nawet wtedy, gdy wszystko wokół mnie mówi: „Daj sobie z tym spokój, Wayne!”. Ten wewnętrzny motywator popycha mnie do przodu przez całe moje życie – nie dlatego, że jestem dla niego kimś wyjątkowym, lecz dlatego, że dostaje rozkazy od intencji znajdującej się w mojej wyobraźni. Ów niezwykle wymagający nadzorca działa według tego, co uważamy za swoją obecną rzeczywistość. Sprawia to, że nie jesteśmy w stanie odwrócić się od swojego przeznaczenia.

Sekret tkwi w traktowaniu swojego marzenia jako rzeczywistość i pozwoleniu mu kierować twoim życiem.

ŹRÓDŁO: ‚TAK MIAŁO BYĆ’, Wayne Dyer

dyer książka