Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932

„Ballada” to kolejna część przygód Deirdre i Jamesa – bohaterów „Lamentu” – uwikłanych w intrygi fejów i skazanych na ciągłą walkę z ich mściwą królową. Opowieść podobnie jak poprzednia część została osadzona w realiach współczesnej celtyckiej baśni, a więc czytelnicy mają szansę, aby ponownie zetknąć się z bogatą mozaiką postaci rodem ze świata fejów: dobrych i złych, czasem złośliwych i podstępnych, ale zawsze gotowych, aby pokrzyżować szyki ludziom, wykorzystując ich naiwność i niewiedzę.

James i Dee zaczynają naukę w prywatnej szkole muzycznej  – Thornking Ash, ale relacje między nimi nie wyglądają tak samo jak przed wakacjami. Blizny Jamesa i złamane serce Dee to pozostałości spotkania z mieszkańcami Faerii – fejami.

Wkrótce w okolice szkoły zaczynają ściągać tłumy fejów, których wiedzie pierwotna potrzeba podążania za tym, kto ma koniczynową dłoń. Jedną z nich jest Nuala – tajemnicza muza, która obdarza śmiertelników inspiracją, ale w zamian odbiera im kilka lat z życia. Tym razem wybrała Jamesa. Kiedy zaczynają wspólnie komponować piękną balladę, James odkrywa, że pod maską okrutnej zdobywczyni kryje się krucha dziewczyna skazana na wieczne potępienie. Nuala co szesnaście lat ginie spalona na stosie i ponownie się odradza, ale nigdy nie pamięta poprzedniego wcielenia.

Pomiędzy Jamesem i Nualą rodzi się powoli uczucie, ale nieuchronnie zbliża się święto zmarłych, kiedy Nuala ma znowu umrzeć. Czy James zdoła odkryć sposób, aby zmienić jej przeznaczenie? Przed nim trudne wyzwanie, bo na szali oprócz życia Nuali, znajdzie się także życie Dee, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony Królowej Elfów.

„Ballada” zwyciężyła w plebiscycie Najlepsza książka roku edycja 2011, w kategorii „Najlepszy romans paranormalny”.

Nietuzinkowa historia Jamesa i Nuali podbiła serca czytelników i otrzymała wyróżnienie Jury, w którego skład wchodzą specjaliści, autorytety w dziedzinie literatury, krytycy literaccy i recenzenci oraz przedstawiciele wortalu literackiego Granice.pl.

 

<<<PRZECZYTAJ FRAGMENT KSIĄŻKI>>>

Patronat medialny:

 

 

Informacje techniczne:

Autor: Maggie Stiefvater
Podtytuł: Taniec mrocznych elfów
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka
Format: A5
ISBN: 978-83-62476-09-1
Cena: 29,90 zł