Wydawnictwo Nowej Ery
BOK: +48 739 200 932
Kalosze pełne kijanek

Czy wiesz, że zaledwie 6% dzieci w wieku 9-13 lat woli spędzić wolny czas na podwórku zamiast przed komputerem? Wady wzroku i otyłość nie są jedyną konsekwencją. Naukowcy obserwujący zjawisko „deficytu obcowania z przyrodą” twierdzą, że nasze dzieci są bardziej zestresowane, mają problemy ze skupieniem uwagi, a nawet mogą popadać w depresję!

Gdy pomyślisz, że w dobie komputerów, smartfonów i tabletów wychowanie dziecka bez ich udziału jest niemożliwe, przypomnij sobie swoje dzieciństwo i zastanów się, ile Twój maluch na tym traci. Nie każ mu wychodzić na podwórko i kręcić się bez celu w jednej piaskownicy pod blokiem – wyjdź razem z nim i obudź w sobie potrzebę odkrywania cudów natury!

Główne problemy tego świata

wynikają z różnicy pomiędzy tym,

jak działa natura i w jaki sposób myślą ludzie.

GREGORY BATESON

Kiedy dziś myślimy o naturze, często przychodzą nam do głowy dzikie, odległe miejsca, które należy odwiedzić kilka razy w roku, w czasie wakacji lub długich weekendów. Jednak świat przyrody obecny jest wszędzie, w ogrodzie, na podwórku szkolnym, w parku miejskim i gospodarstwie rolnym.

Doprowadziliśmy do tego, że tęsknimy za tym, co tak naprawdę mamy obok siebie. Jak zauważa Scott Sampson, prezenter programu Dinopociąg i autor książki „Kalosze pełne kijanek”, gdy widzimy reklamę samochodu to nie skupia się ona na statystykach dotyczących koni mechanicznych lecz na pięknych ludziach jeżdżących po zielonych krainach poza miastem. Nie musisz kupować drogiego samochodu, wystarczą kalosze, koszyczek i kurtka z kapturem. Stwórz z pociechą kolekcję skarbów natury i pokaż jej, jak odkrywać różnice, które nadają charakter różnym gatunkom roślin. Daj się ponieść swobodnej zabawie i pozwól maluchowi ubrudzić ręce, odkopując wielki kamień lub wygrzebując z piachu kolejny patyk. Bądźcie odkrywcami i największymi fanami Matki Ziemi!

Scott Sampson postanowił zbadać problem „małych kanapowców” i stworzyć praktyczny poradnik dla ich rodziców. Książka „Kalosze pełne kijanek” niedawno ukazała się w polskich księgarniach, więcej o książce dowiesz się >>TUTAJ

Kalosze pełne kijanek_FRONT_RGB_72dpi_v01